Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nanat qe falin namaz
Pershendetje te dashura, sot e kom diten e 7 te ciklit e zakonisht me shkojne 6 dite, sot e fala sabahin mirepo prap jom zhyt me ngjyre te kaft, qka me bo a me vazhdu me i fal vaktet a me prit deri sa te pastrona krejt
N K (1 vite më parë)
N K (1 vite më parë)
Allahu ju shperbleft motra nuk e paskam dite qe fetarisht cikli llogaritet 15 dite.
B.M (1 vite më parë)
Nuk duhet me nxitu mu pastru deri sa t del lengu i bardh ajo tregon qe ka mbaru cikli e nese prap ke t kafta nuk llogaritet asgje .. por eshte obligim pritja e sekrecionit t bardh qe del n fund.
(1 vite më parë)
N K edhe unë shumë kam dyshime në ketë aspekt sa më duket që jam pastru më përlyhen pak të brendshmet ditën e 6 dhe të 7-të. Sot jam në ditën e 4-të të ciklit dhe kam dyshime për agjerim a mund të filloj a jo ditën e parë të ramazanit.
K I (1 vite më parë)
Cikli nese nuk gaboje sipas fes islame llogaritet 14 deri 15 dite nese zgjate me shume te behet obligim namazi, dhe nese te vjen prap mbas sa diteve duhesh ti numerosh qe nga dita e fundit e gjakderdhjes qe ke pas deri diten e pare te ciklit a jane te pakten 15 dite ndermjet nese jane 15 dite e me pak ky quhet qrregullim e prap duhet te falesh ne baze te diteve qe normalisht e ke ciklin (28 dite apo 30 dite). Allahu e din me se miri.
M N (1 vite më parë)
Duhesh me prit deri sa te del sekrecioni I bardh dmth ajo tregon qe je pastru. Nese hyn tek kategoria qe ke sekrecion te bardh pas ciklit. Deri ne 15 dit sipas mendimit qe ndjek mundet me zgjat cikli pas 15ditesh edhe nese ke gjak ateher quiet cregullim dhe duhesh me fal namaz edhe nese ke gjak apo sekrecione kafe vetem se duhesh Mahesh abdes pee cdo namaz. Allahu e di me se miri.
Le L 4 (1 vite më parë)
Duhesh me prit derisa te pastrohesh 100% une zakonisht kur dyshoj a mu ka ndal cikli apo jo, e marr nje pallom edhe fshina ktu posht... nese e shoh qe ska asni pik tkuqe ose tkaft ateher pastrohem dhe filloj namazin. Dmth kur ndalet cikli total vrehet si uj ose bardh.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?