Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Duphaston
Pershendetje Nena,

Deshta me ju pyt a ju ka vonuar ndokujt ciklit pasi ka mar duphaston,jom diten e 32t ciklit ose ndoshta deri ne 35 dit esht normale te vanohen,jom me pco.
Fjolla Fjolla (2 muaj më parë)
(2 muaj më parë)
Nita mbaj mend ne fillim ka perdor dufaston mujin e par ne diten e 16 ciklit.per 10 dit cikli erdh fiks 28 dit. Mujin e dyt kam perdor clomid ne diten e 3 te ciklit per 5 dit po nuk mbeta shtatzane se ishin formu 4 veze dhe mjekja tha ruju ket muj . Tani mujin tjeter nuk perdora clomid ateher mbeta. Po un kur dua te mbetem shtatzan Bej shum kura njekohesisht Kuren me mjalt dhe sdi cila nga keto kan dikuar me shume
(2 muaj më parë)
Nita Po kam perdor clomifen dhe dufaston Per shenja skam pas gjinjt jan forcu .mbaj mend e per tjera shenja smbaj mend se skam dit ,tani qe po lexojm cdo gje kam mesu po sduhet mu nis per shenja se cdo trup esht ndryshe.
nitanitan (2 muaj më parë)
Artemisa deshta met pyt se me duket qe ke perdor edhe clomifen, a mundesh me më tregu qfar shenjash ke pas kur ke mbet shtatzan, a ke pas ndonje simptome dhimbje ose sekrecione ose diqka para dates se ciklit...
Fjolla Fjolla (2 muaj më parë)
Artemisa, Doktori ma ka rekomandu ne diten e19t pasi me ka deshtu stimulimi po nuk e di do pres faleminderit shum per komentin.
(2 muaj më parë)
Ja ke.Nis me vones Gjithsesi Uroj tkesh mbet
Fjolla Fjolla (2 muaj më parë)
Diten e 19t ja kom nis vetem 5 dit nga 2x ne dit. Do pres edhe ca dit po nuk besoj qe mundet me qen crregullim i ciklit mos me te ardh vetem arsye e vetme shtatzania
(2 muaj më parë)
Ne cilen dit te ciklit e ke fillu Un e perdori shpesh her .Ne diten e 16 te ciklit per 10 dit 2X dhe per 2-3 dit mvjen cikli Kur nuk mka ardh kam mbet shtatzane.uroj tkesh mbet shtatzane

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?