Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Si tja largoj ket ves ?
Ojj nana djali kur po behet nervoz po ja mshon tokes apo murit me kokë po qmendem kur po e shoh ashtu shum ves/ shprehi e keqe se di pse keshtu meniher po vrapoj e largoj e perqafoj e i flas shum i nervozt kaq i vogel ( 14 muaj ) si te bertas pak kur ben diqka keq po vepron ashtu se di a i largohet kjo se shum keq po ndjehem kur e shoh ashtu , edhe me pas ne dor e me leshu ne tok ashtu ben qan e nervozohet e perplas koken sdi sa her pastaj i dhemb balli e fillon e qan me shum , qe 1 muaj keshtu po ben e qika e kunatit ajo ja mshojke kokes me dy duar e spo di ke e pau djali im qe po ben keshtu . Spo di si tja largoj ket ves te keq a keni ndonje ide ??
Dorina Tina (29 ditë më parë)
Rina Anir (26 ditë më parë)
Dorina diku afër 2 vjet i ka pas.
Dorina Tina (27 ditë më parë)
Rina po ky i vogel spo me kupton ndoshta djali yt me i madh , spo di ishalla i largohet sot me tregoi edhe dikush qe ke musafir per djalin e saj 11 muaj tha me kok prapa i mshon tokes ishalla kaluse e largojn keto vese te kqija pa u lendu
Rina Anir (27 ditë më parë)
Dorina djali im pat fillu kur nuk i plotësohej ndonjë deshir ama unë nuk reagojsha hiç përveç që i thojsha nëse nuk të dhemb mshoj apet, kur e pav që spo ja bëj dert e harroj.
Dorina Tina (28 ditë më parë)
Faleminderit shum nena sa u bona merak keq me pa ashtu po mundohem me u bo kishem spo e vrej njeher ta kqyri a po vazhdon qysh reagon djali
Aleaz B (29 ditë më parë)
I largohet Dorina see kaa femije qe faz e kaa un kom fminte vellezerve njejt ksi faze kan pas kokes me i mshu nmuri ose ne tok veq bonu kishe se sheh edhe i largohet kur o tu bo ato momente diqka jepi naj loder ose shperqendroje edhe i largohet ..
Dorina Tina (29 ditë më parë)
Erta qashtu po i foli po i thom sduhet e qesi fjal po apet njejt ishalla me koh me kupton e largon , qashtu po du edhe un mos me lazdru e m elon qka don vet se tani bohet von smuj me ndryshu
Dorina Tina (29 ditë më parë)
Liridona ishalla i largohet se keq me pa qashtu valla veq Zoti i rrit ishalla se me vazhdu keshtu spo muj as me i bertit e tani lazdrohet sme ndigon mo qka flas hiq , dje burri i bertiti qka boni tu u perplas e tu gjujt menxi e qetsova
Anda... L (29 ditë më parë)
Leje banu kishe spe she , mos te dikton djali qe po e she se fmit jan t mequm krejt na vrejn kur na brengosum per ta , qika jem qishtu shkojke u ulke n fund tepihit. Kthejke kryt permas e kqyrke ku ska tepi mi mshu llaminatit me kry per inati permas me ra
J A J (29 ditë më parë)
Dorina besoj qe eshte faz qe e kalon shumica e femijeve per mos me then gjithe! Dhe vajza ime 13+ mujshe ashtu nese ja prishi pak diçka nervozohet bertet dhe perplaset !! Me i rene kokes jo , veq shtrihet ne tok e vendon koken e bertet! Une kom vendos mos me reagu fare perderisa e kam para syve dhe e di qe nuk qan sepse u lendu ose i mungon diçka! Po bertet po e sheh qe as nuk po i foli as nuk po behet si po don ajo ne moment ,po qetsohet! Shume raste vetem e mar ne krah e perqafoj pavarsisht sa proteston , se aqe shume kembngul sa qe nganjehere behet e veshtir me mbajt ne krah por prap nuk reagoj! Them mos reago vetem ne rast qe qan per ndonje tek , nese nuk e ka tek te momentin po nervozohet duhet me pas kujdes! Se keshtu nervozoheshte shume extrem vajza kur iu bo goja me myk! Prej sikleti dhe uje kur pinte nervozoheshte! Perndryshe nese e shef qe ska te boe me shendetin po vetem tek , rri afer por mos reago mi fol ,ose me ndal me zort!
Erta A (29 ditë më parë)
Dorina mundohu mi fol e mos reagon shum kshtut me than kuku qka bone po shum qete kape afroje thuj mami o ktu nuk bon mi mshu se del gjak qisi sen nashta skupton krejt ama kur te sheh qe po reagon ti qefe ndryshon...djali jem i mshojke laminatit ama jo kur u bojke nervozs po ju ka pas bo shprehi u tu lujt me lodra pate ra me ball e u kan vera laminatit ma i ftofte i pelqejke e i mshojke kanihere e pata ul i thash te qete gjak duhef me shku te mjeku edhe ma u nal dikun 18 muj i ka pas...msoje prej qitashtit qe kur ti lyp senet mos me ja jap menihere...se kur rriter ma shtire tani...un e kam msu prej fillimit kur ti tham diqka jo ma u kry shkon e vete babin e vete burri jem ja bon a te ka than mami jo athere jo edhe e pranon...mos e le me te mujt fmija se qishtut e kan kajn kajn presin me ja plotesu qata edhe gjithmon fiton fmija...nuk e di sa munesh mem kuptu qka po du me than
(29 ditë më parë)
Dorina loqk mos uba marak se i heket vet edhe qika jem 2 vjet egjys Po qohet naten po kan Pi mshon murit me kry Amo jo perdit veq qdo 3 4 dit po bon qishtu kur po bohet nervoz edhe diten mos meja dhan najsen qe elyp imshon tokes munohet met kic Amo mos uba marak se hova hova ekishin fmija ket gjest her i heket her urtohet tana quruditen qishtu jan tej ti bajn do vjet
Dorina Tina (29 ditë më parë)
Se di shum veshtir me pa ashtu ishalla i largohet se kur po kam musafir po kam frik qe vepron ashtu i ri afer shum , Faleminderit shum ishalla ju largohet , po i them burrit tka perngjah ty se kshtu behesh nervoz shpejt e kokefort veq si don vet edhe djali ashtu ishalla mundem me ja largu e me ja ndryshu pak ngadal me kohen
Melosa Aliuu (29 ditë më parë)
Dorina njejt qika jem po ban i mshon vetes edhe bertet sa te ka force,mundohu mos me i jap vemendje normal kujdesu ama mos reago kurgja e inshallah i largohet. Ne kete moshe te gjith fillojn me ba kshtu veq mos te lendohet teper

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?