Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Neuropsikiater
Pershendetje nona
A ka nona qe e ka pas femijen e vet te nexhmedini? A mundeni me mtregu qka ka pas femija edhe a eshte ma mir femija juve? Faliminderit
Arbresha Krasniqi (22 ditë më parë)
Rina Anir (16 ditë më parë)
Të shkruj privat ok, pranom Se ta qova kerkesen per miqesi
Arbresha Krasniqi (16 ditë më parë)
Anaa Anaa epilepsin e kem ne kontroll sosht problemi aty, e ka ky mjekin e vet per epilepsi une deshta mendimin e mjekve ktu pse nuk pom fol djali kur krejt i kupton, ska send qe skupton. Deshta me kqyr se pernimeh ktu jon mjekt shum te afte, prej provojes e prindereve te mi se une jom lind e rrit jasht mu mkan pru ktu jom kon shum smut e vogel kur jom kon e um kan sheru. Si prind njeri shkon fund botes edhe provon gjithqka me mundsit e vet per femijen e vet. Une qata erdha edhe e kom ni besim qe bohet ma mir. Ishalla pom kupton se edhe e kom zor mu shpreh shqip. Faliminderit per kommentin tond
Arbresha Krasniqi (16 ditë më parë)
Rina Anir, spo di qysh met tregu thuja hiq nuk fol, nuk mundesh me pas dialog me to me vet diqka nuk t jep pergjigje vetem kur e vet diqka te tregon me dore me gjeste, ky krejt kupton edhe qka do qe i thu me bo e bon, veq osht shum hyperaktiv aggressiv sosht hiq, osht shum i urt. I din do fjal, emrat e motrave mami babi hajde qu jo po veq kur don i perdor jo kur dojm na. din me tregu kur osht unt e krejt qka ka nevoj veq moter spom fol, erdha ne kosove me kqyr mos po ka mjek ma te afte se ne suedi. Se atje edhe terminet neper mjek jon shum te gjata veq edhe sjon aq te afte. Mendova me provu qetu ne kosove mendimin e tyne. Per qka u kon shoqja jote te afrim blyta nese bon me dit? Nese jo e kuptoj. Faliminderit per kommentin tond
Rina Anir (17 ditë më parë)
Arbresha a hiç nuk fol a fol pak??? Dergoje njeher te afrim blyta e kam percjell edhe ne shume intervista dhe mka lën shumë përshtypje si mjek i aftë. Edhe shoqja ime ka pervoj të mirë me të.
Anaa Anaa (17 ditë më parë)
Ne kosovë ste kisha than hiq me dergu. Ma mire dergoje ne tiranë eshte dr. Artan haruni neuropediater edhe osht i specializum per epilepsi. Ma shum se ai sbesoj qe do te ndihmojn mjekët tanë ngase janë shumë mbrapa në këtë fushë
Arbresha Krasniqi (17 ditë më parë)
Mira Nira Une jetoj jasht e kom pas djalin gjithka neper kontrolla se kom dyshu ne autizem po mkan thon jo osht vetem pak me vones, i ka 7 vjet ende nuk fol, ka epilepsi. Djali te kqyr ne sy dhe reagon ne emrin e tij, me fmi nuk lun shum. Ma shum lun me motrat, jom ne kosove e pom vyn me gjet ni mjek tmir, ska lidhje ku ne kosove, mkan tregu pak per nexhmedin shala, mentor rroka dhe afrim blyta po nuk po di
Mira Nira (19 ditë më parë)
Jo e dashur e kam pas te dr.Fatmir xhelili ordinanca vita..Le ta vazhdon se shumë ish e mirë kjo terapi , vajza ime ska fol hiq fare aty ktu ndonjë fjalë , i ka pas 2 vjet e gjys..E tash i din krejt edhe fol mirë.
Rina Anir (19 ditë më parë)
Mira nëse se ke besdi mos e ke pas te dr Afrim Blyta se te njejten terapi ja ka shkru edhe vajzes se nje shoqes, qe fliste fare pak fjal mos me thën që hiç, e tash mirë mashalla ka fillu.
Mira Nira (20 ditë më parë)
Përshëndetje , nuk e kam pas te ky po e kam pas tek një tjetër neuropsikiatër , kam pas dyshime për vajzën sepse ka qajt shum ska dasht me lujt me fmijt e tjer dmth me moshatarët e vet kur e kam thirr se ka kthy kokën meniher veq me pas bërtit shumë , nuk më shikojke në sy gjatë , pak dhe e largojke shikimin,nuk pat fol hiq, sipas neuropsikiatrit vajza ka pas pak ngecje në zhvillim pak terapi dhe bëhet shumë mirë , siç më ka thënë mëka dalë , 2 muaj terapi vitamina b1 b2 b6 , dhe 7 8 muaj tjerë sirupin omega smart , vajza është shumë mirë tani , flet gjithçka , luan me moshatarët i don fëmijët , tani përgjigjet menjëherë , më shikon gjatë në syy , gjitha ato.çka i ka pas ju kanë rregullu ska më asnjë problem..
Arbresha Krasniqi (22 ditë më parë)
Nexhnedin shala?

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?