Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Aborti me barna apo pastrim
Prsh nena
Jam javen e 10 ndersa bebi ka mbet 6 javsh , gjinekologu me tha sot nuk ke cka pret duhet te abortosh ndaq me barna ndaq me pastrim.
Pastrimin nuk e dua cfar mendoni a mund ta kry me barna eshte 2.24cm
Me ndihmoni
Nena Nina (19 ditë më parë)
Hira Hira (18 ditë më parë)
Un kam wen ne javen e 9 dhe e kam ber me pastries,skam ndjer asgje cdo gje shkoj ok.
Nena Nina (19 ditë më parë)
Shume shume faleminderit nena. Me mjafton nje fjal e dikujt mu ndi ma mire .kam pas shume nevoj per keto mesazhe tuaja shume faleminderit
Jona Jona (19 ditë më parë)
Nena jo aspak sepse nese nuk zhvillohet brenda nuk rrin. Te paskan keshilluar edhe zonjat tjera bene bhcg,neser dhe prap te henen e perserite, i hjek gjitha dyshimet,stresin e shqetesimet.
Melosa Aliuu (19 ditë më parë)
E dashur nese nuk ke dhimbje mundesh me prit ose kerkoje analizen e gjakut se e di sa stresuese edhte pritja
Nena Nina (19 ditë më parë)
Jona faleminderit shume nuk po e di a eshte rrezik te pres edhe pak ndoshta zhvillohet ndoshta eshte 2 jav mrapa sepse kam provu 2 jav mbas ciklit, nuk po di cfar te ben
Jona Jona (19 ditë më parë)
Nena te njejtin rast kam pas, isha 9 javesh e fetusi kishte ngele 6.Skam pas dhimbje as gjakderdhje e quanin mised abort.Kam abortu me barna..Por per me qene me sigurt mua me ka thene te e bej b hcg ,aty shihen vlerat e shtatzenise. Mos u deshpro, ate cfare e ka shkruar zoti do e kemi per pjese te jetes.
Be Lina (19 ditë më parë)
As unë nuk kam patur gjakderdhje vetëm se kur kam shku në kontrollë rutinë e kam vrejt dhe pastaj bëra edhe një kontrollë tek një mjeke tjetër edhe ai më tha njejt dhe jam pastruar,mjeku më ka pastru me anestezion
Nena Nina (19 ditë më parë)
Melosa edhe mu me ka ndodh heren e pare kam pas gjakderdhje tash te njejten kohe jam spo kam kurgjo ta shikoj edhe te nje dr tjeter Flm shume
Melosa Aliuu (19 ditë më parë)
Une i kom pas dy aborte ne te parin ka fillu gjakderdhja vet 4 javeshe sipas analizes gjakut E ne te dyten eshte ndal zhvillimi bebit ne javen e 8 Me eshte dasht te pi barna prap me analize gjaku. Konsultohu edhe me nje mjek tjeter
Nena Nina (19 ditë më parë)
Be lina faleminderit shume e nderuar . Eshte vertet gjendje e veshtir se nuk po di a me prit a me hjek. Me vjen keq edhe per ty si e ke kry te lutem abortin me barna apo me pastrim
Be Lina (19 ditë më parë)
Përshëndetje e nderuar,më vjen keq në situatën në të cilën gjendesh,por nuk ke nevojë me u stresu aq shumë edhe me qenë konfuze më mirë shko edhe te mjekë të tjerë vlerësoje gjendjen tash veq nëse je 9 javëshe shihet mirë edhe bile e din çka me vepru, normal edhe nëse nuk është zhvilluar embrioni nuk është mirë me prit gjatë,unë kam rastin si tëndin,në dy mjek më thanë të njejtën edhe u dasht me abortu
Nena Nina (19 ditë më parë)
Albania shume flm nga ti qe po me ndihmon me pergjje, nuk e di pse qe dy her qe shkoj me thot nuk eshte zhvilluar embrioni eshte 6 ose shtat javesh e une 9 javesh , une kam fillu sjtatzanin 2 jave pas ciklit, se di pse po du me prit edhe pak por mos po eshte rrezik
Albania Albania (19 ditë më parë)
Kryjn pun barnat se je e vogel shtatzan . Pastrohet . Bej analizen autopsike embrionit qe te dish arsyen , bej dhe vet disa analiza dhe pastaj fillo serisht . Mos u merzit ishalla te gzon zoti shpejt si ta kesh qefin .

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?