Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Beta hcg
Pershendetje te dashura
Me daten 1 shtator kam bo analizen e beta hcg me doli vlera 42.7, por pas tri dite fillova tkem dhimbje te barkut dhe pak sekrecione te kafta. Shkova menjeher ne vizite doktoresha me tha te perdori: Progesteron depo (cdo 3 dite) dhe Utrogeston
Me daten 6 shtator e perserita prap beta hcg mdoli vlera 570, doktoresha tha se vlera eshte rrit normal por ne ultraze nuk verejti asgje, dhe me tha ta perseris vleren pas 3 dite.
Me daten 9 shtator vlera ra ne 340 dhe doktoresha me tha ti nderpres barnat dhe te pres derisa te filloj gjakderdhja vet.
Prita deri sot por nuk pata gjakderdhje, shkova ne vizite por nuk verejke prap asgje ne ultraze, vetem se kishte dyshime per shtatzani ektopike(jasht mitres)
Pastaj e perserita prap sot beta hcg dhe vlera ishte rrit ne 1400.
Sekrecione te kafta me nuk kam vetem ngapak dhimbje te barkut.
A ju ka ndodh dhe dikujt prej juve me pas keso luhatje te vlerave te beta hcg?
Donjeta Paqarizi (18 ditë më parë)
Atikaaa Ari (17 ditë më parë)
Pershendetje Donjeta Kur e ke pas ciklin e fundit sa javshe je ne baz te ciklit? Une e kam pas nje rast si ky ne Muajin Mars kam bo hcg me kan dal vlerat normal pastaj me ran vlerat e u rriten prap pak , une isha kan shtatzani jasht motres ne tubin e majt nuk u vrejke ne ultraze po ne baz te dhimbjeve kam qen spital 5 dit me percjell gjendjen se shtqtzania jasht mitres eshte pak e rrezikshme nese sje ne mbikqyrje per fat te mire mu ulen vlerat vet dhe kaloj me aq pa hapa pa operacion, Te kshilloj me shku me perserit prap beta hcg dhe me bo prap kontroll nese e ki ne miter apo qfar se as une skam pas gjakderdhje shume pak kam pas Ishalla nuk e ki jasht mitres ishalla je shtatzan e te shkon mire ty..

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?