Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Spirale!
Prsh , kush nga ju ka spirale a me kishit sugjeru me vendu spirale? Siq me ka then mjekja pas lindjes ka disa lloje cila eshte me e mire ? Sepse atehere skisha as pak interes dhe nuk e degjva fort me kujdes mjeken! Tash jam bind me vendu sepse nuk jam gati psikologjikisht per femij tjeter dhe pse kam deshir por nuk guxoj me rreziku per momentin haha ! Kam vendos me prit dhe 2-3 vjet te pakten ! Por kam frik mos ket efekte ansore ose shtatzani jasht mitre !!
J A J (8 muaj më parë)
Teuta Sefadini (8 muaj më parë)
Un kom lind ne dhjetor 2022 , edhe hala sme ka ardhe cikli se e kom qiken ne gji , spiralen e kom vnu ne mujin gusht Kogja pata dhimt kur ma qiti nja 3dit ren kom perdor hapa per dhimt se si lloj gerrqave me rroke as me pershkru sdi bile kom than me pas dit se qishtu me dhem kurre se kisha vnu .. hala sum ka ardhe cikli kaniher barku pom dhem kogja shume po spe di a qe spom vjen cikli a prej saj .. mardhanie shume shume rralle po kom se po kom shume dhimt masanej e kshtu qe nuk po muj , mjekja mka than nese i ki kto ankesa deri ne 3 muj duhet me e hek se nuk ta pranon trupi . Ty ishalla te bon rahat e dashur JAJ
J A J (8 muaj më parë)
Jo nuk me ka ardh cikli asnjehere prej kur kam lind , isha ne kontroll me than normal eshte perderisa e ke ne gji akoma vajzen ! U ben shum pa cikel po nuk me dhan tableta!! Une po ta vnoj prap do ruhem po per ma sigurt qe me ndodh diqka pa dashje me mire me spirale!
(8 muaj më parë)
Jaj po moj vnoje spiralja osht ma emira veq ishalla te pershtatet edhe un podu me vnu se spodu fmi niher kom lind qe 3 muj po hala sumkan ardh ato se spiralja vnohet ne perfundim te menstracioneve spirale me hormone osht emir dmth me qit spirale tvin menstracionet muj per muj atkan ardh ato ty akur ke lind Edhe mos ta nin se nuk munesh me pas Shtatzanin jasht mitre Se spiralja Nuk ele Me mbet shtatzan efekte ansore sen ska hiq as nuk jep infeksion as hiq Problemi osht qe ishalla te pershtatet Se kunates Tem nuk juka pershtat qe 3 her evnon spiralen amo SPI pershtaten hiq veq me gjak non stop E tash eka hek se sju nalke gjaki E to qofse evnon spiralen A ruhesh Apet Me spirale A jo

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?