Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

18
Prsh nena, vajza 1 vit e gjysem eshte mami e babi ka then shume heret! Fjale per moshen din per mashallah mundohet me i perserit fjalet qe i degjon, por me shqeteson qe kur qan ose kerkon diqka nuk me therret mami !! Mund te thot mami po asnjeher nuk me therret mami ose babi !! Femijet e juaj kur falli me ju kerku me mami babai ??
J A J (5 muaj më parë)
J A J (5 muaj më parë)
Dhe vajza ime afer 7 muaj per here t par mami ,kur kerkon ndonje thot Ama ose bjere , din shume fjale mashallah dhe i thote pastert !! Vetem qe po me shqeteson sepse kur qan ose kur e lej vet qe ka nevoj per mu nuk therret mami !! Ose thjesht te therrase mami si femije qe eshte ! Me kupton ?? Sepse fjale ka fillu qe 11 muajshe me then si lula , lopa, äpple (molla) etj !
Dorina Tina (5 muaj më parë)
J a j djalin e kam 19 muaj qe nje koh na theret mami babi ( babi ka thon me 7 muaj e mami pak me von ) , e kur te kerkon diqka si te theret ? Pasi qe i ka then me heret besoj qe nuk eshte shqetsuese perderisa kupton e thot fjal te tjera por tash ngarkohen shum po dojn em dit e aq te vegjel besoj qe me koh te theret prap , Zoti ta rrit e ta rujt ishallah

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?