Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Burri ajam e vetmja nket situat
Prsh nena kam dy femij bam 24 vjeq por burrin ekam si te ktyneherit veq um run se amos poju tham naj fjal prindve tvet pak diqka meju than ky meniren um thot mu edhhe um idhnohet edhe hiq ska qef medal memu mu shetit as nfoto sdo me dal me shok del ame mu ska qef nuk osht gjeloz aspak edhe mthot kur tvi sob si mos tjesh desh edhe si mos tvish te veni jem mos prit qe vi met puth sena flejm ndamas sebeb fmive aj kurr nuk um puth ipar une perdit bovaki 5 her ndite eputhi tana naten gjith shkoj e puthi epara eqafi amo dikur ubana bajat tu meny tu menu thash pse veq une po shkoj me puth ta lo edhe ky takshyri apom puth prit prit aj hiq svike mem puth tana ithash pse nuk vje ipar kurr mtha qeshtu ja. Une kur tvi sob si mos tgjej desh mos prit qe vi met puth jam e merzitu ngaqe gjith idhnohum per tjer a jan kshtu burrar e juv aduhet prej tedyve me ardh dashurija une tranona mas tij
Naj kshil qofse ka mundsi
(5 muaj më parë)
Elmira 21 (5 muaj më parë)
Pershendetje .. Ne situaten e njejt jam shpesh her edhe un e dashur .Besoj qe cdo burr nuk ka qef me ja u than ndonje fjal prinderve te vet . Edhe ky i imi eshte ashtu edhe pse shpesh her ndodhin padrejtsi ndaj meje . Edhe un kaniher kur tem thot najsen vjerhhra walla sun duroj foli nuk ma nin , edhe ky ma bon mshele gojen je nuse sguxon me fol najsen . Nuk duhet edhe cdo gje qka bon me vjehrri me i`a than burrit ... se tani ta mer inati edhe veq nervozohet me ty , t`thot ti spo mi don prindt e mi e blla blla blla . Edhe per tek dhoma ku shkoni me flejt femijet a nuk i kan shtratat e vet ?? Nese 2t i kan i vendos ne shtrat , nese e ke veq nje .. njerin e len ne shtrat e tjetrin me juve . Dhe mund te fleni prap bashkk . Hajt moj e dashur leje pak do dit mos e puth bonu se spo ta nin , kqyr a po ndryshon ai . Nese jo mfal qe po ta them por ndoshta mos ka lidhje me ndonje tjeter .
Habibe Krasnik (5 muaj më parë)
Pershendetje moter.. po te tham moter se pom vjen keq per situaten tende.. krejt qekjo situate qe esht ne rrethin e juv sebeb qenka vjerra jote.. me vjen keq qe po shprehna keshtu po ai burri jot esht shum i lidht me nanen si krejt burrat e ton.. e vjerra jote ty spo te dojka e per qata fol keq per ty edhe e shtin djalin.. e tash ky per qata sillet keshtu me ty.. nuk del me ty mu shetit se po ju nervozohet nana e po bohet nami.. nuk te thot fjali dashnije se pe nin nana e qeshtu me rradhe.. po mjera ajo vjerra jote qe ne rinin e juve sdon me ju po te lumtur... Zoti i urren ato dasha keq.. e ty moter Zoti te ndimoft.. keshilla ime esht qe mos i fol vjerres hiq hiq as per mir e as per keq injoroje
Alea Morina (5 muaj më parë)
Liridona qdo qift eshte ndryshe nuk justifikoj sjelljet ka burre qe tona zezat i bon po te gruaja eshte aktor... per prind skan qef as nje burre po kur jeton bashkesi problem me nejt sa ma zyrtar me prind e tyre. Ndersa ti fito vetebesim per veten tende kujdesu oer veten dje pamjen fizike ke dy femij si drita ndrro rutinat se me vertet veshtire te jesh 24 ne shtepi bone nje shetitje cdo dite rreth 1 ore me gjithe femij... por nuk mendoj se burri eshte aq i keq thjjesht mashkull tipik shqiptar. une per vete punoj mos ma pruft zoti pa pune jam e pavarur, burri del me shok nuk gjelozoj as qe kontrolloj as ai sme gjelozon .. ndersa me vjehrri kur kam problem dhe pse shumicen mundohem mos me hy debate veq e zgjedhi direkt me kon kam nevoj pa pas nevoj me shku ne vesh burrit. me burrin sa me pak ankesa ti besh krijo energji pozitive te vetja puthe duje qesh ndrequ ... qajo reflektimi i yt ka me tu kthy per mire beso. Askush si do njerzit ankues por njerzit me karakter fort dhe me full energji pozitive per jeten.
(5 muaj më parë)
Okej falimenderit shum per kshilla zoti ju rujt juve dhe fmit do mundohem te mbaj distanc me burr por edhe me vjerr munona amo kur pom thot diqka te ran sun pe maj veten tana po foli tana buri pom nin tana idhnohet qka meba ju faleminderir shumm kaloni mir
Af Bo (5 muaj më parë)
Liridona , shpesh here tkom pa se ke shkru per qet pune , komentet krejt jon kan distancohu pak apet po thom edhe une maj distance pak le t bone aj mas teje pse gjithmone ti me puth me lut me perqaf . Lyju ndrequ veshu merru me fmi , inshaallah po e kuptojn kta burra vendin e nanes edhe vendin e grus, kur jon kaq te pa pjekur sdi qysh martohen me prish jeten e nje vajzes te re. Une spo thom qe aj mu idhnu me nan t vet po nana nane gruja gru . Kur bohet puna mu ru qka po flas se po idhnohet aj sdi mo . Edheeee kurr se kuptova qka jon kto nana qe kan qef me pa djalin tu i bertit grus tu mos e kalu mir me grun . Po mdhimesh vallah amoo nashta keq se po thom po shum fmi aj burri jot . Cili burrr i rrin larg grus 2jave ditee . Eeee kur tum kish than pritem desh ne dhome se s t' lus me dite qe kurrr e perjet skisha flejt me nje burr tybe tju kisha bo qeta pse qa po dokna ty une me t prit desh ty . Jaa lumja ti per durimin ton ja je fort e urt e tkan hyp ton mi kry se bash qeshtu une per veti vallahi skisha mujt me duru . Problem burri problem vjehrra ktu . InshAllah po vedisohen naj her kto nanaa qee djali i tyne duhet me dasht edhe nje gru tjeter ne jete e jo veq ato , mfal se e zgata pak po je ka mdhimesh se koke e re . Edhe qitaaa ani ti qysh te koke e te e aj spo e di sa vjet i kaa aj me t lut ty moter , t lutna mos e lut kap flej me fmi tu ndrequ veshu mos ju afro nje kohe largoju aj ja nis vet me tu afru . Qao
Melosa Aliuu (5 muaj më parë)
Liridona e shoh qe shum shpesh shkrun per kete tem edhe e di qe te mundon shum se tek e fundit ti per burr je shku aty e jo per tjer. Per pytjen se a jan krejt burrat qeshtu jo jo edhe jo. Te gjithe kemi probleme nganjehere kjo nuk diskutohet jam ne moshen tane i kam edhe une dy femij,nuk flem ndamas perveq kur fmit nuk rehatohen burri e merr qiken e del ne dhomen tjeter. Gabim nuk je ti sipas meje gabim eshte burri yt nuk ka nevoj me te qendru roje e ti me u friksu se qka po qet prej goje e aq ma pak me tu idhnu e distancu spo mdoket aspak normale. Ti nuk je gabim je martu me ta se e don normal qe i jep dashni jeni ba edhe prind qysh me u distancu aj nuk eshte adoleshent ne lidhje me ni vajze e me bo teke nuk po muj me e kuptu hiq aspak. Qysh edhe tjerat te paskan keshillu distancohu edhe ti pak maje qendrimin ndaj te gjitheve e mas shumti ndaj burrit nashta kthjellet se spo mdoket hiq normale me i kalu ti keto per kurgja hiq pa aryse Te uroj fat.
Xhejlann Idrizi (5 muaj më parë)
Un ndoshta pot kisha qen m vend tan do t rrisha e distancume prej vjerres gjithashtu prej burrit ni koh t gjat, derisa ta kuptojn ato qe jan gabim, tani ska qka fol vjerra se je n distanc me at, nuk pe di e dashur Zoti te ndihmoft
Xhejlann Idrizi (5 muaj më parë)
E dashur mvjen keq ne situaten qe qenke, pik spari burri jot ka faj qe i jep mundsi nanes vet me fol keq per ty, t gjith e dim dashnin e nanes respektin e nanes mirpo jo deri ket pik, vjerra fol se edin qe burri e mbeshtet at pa mar parasysh se qka ndodh, beso sdi qfar keshille tet jap se met vertet situat e veshtir, kurse vjerres shpresoj Zoti tia ktheft n menyren mat keqe sepse ta besh ni qift te ri te idhnohet 2 jav mos flas me njeri tjetein gjunah i madh.
(5 muaj më parë)
Na meni dhom flejm amo nmidis ekemi njerin fmi tana une duhet me dal ka burri ka mashum ven nuk me tradhton ai aas une nuk iflas per familjen e vet amo ne momentin qe jam tufol m3 vjerri aj bovaki nalt dytin kat vjen posht mena ngu se kujton qe piju tham une najsen vjrrrive veq um run pak meju than najsen qe sum pelqen mu aj meniren judel krah tana odhnohet memu ka dy jav sum fol nuk jam e qmendur pas dashuris normal si mos tfolsh me burr ka 2 jav pas 2 jave jem pajtu e isha permallu shum perto qeto dy mujt efundit naka ra mu idhnu shpesh se vjera folke diqka permu tana kur shkojsha me fjet sob burri ma bajke pse ike than nanes kshtu kshtu tana mu odhnojke Asniher nuk iflas per familje Te vet Kurrr hiq Amo aj kur pom shef qe Vjera po fol najsen Tana mu pom Gjeg E une pija kthej Tana Aj Po idhnohet Plus Kur shkoj une te tmit Vjerrra ithot qkas Tana Kur tvi un nshpi aj I odhnum
Vali Shaqo (5 muaj më parë)
Liridona edhe une mendoj njelloj si Alas Alas mos fol kurre me burrin per familjen e tij pervec dickaje shume serioze aty po, ndryshe shprehu te dikush tjeter sa te nxjerresh inatin. Tjetra pse flini vec? Edhe une 2 femij kam dhe ajo qe bej eshte se njeri eshte 2 vjec e gjysem tjtri 9 muajsh , ne fillim flejm te gjith ne nje dhome une dhe burri ne krevin tone femijet ne krevatat e tyre ne dhomen tone. Me pas nga ora 3 zgjohet qe pi qumesht djali vogel dhe fle me ate ne sallon se grindet e me zgjon tjetrin. Ama pjesen e pare te nates jam gjithnje ne krevat me burrin , ca kuptimi ka te flesh ashtu , a nuk e di ate shprehjen qe me burrin ne dark krevati te lidh, se je i merzitur apo nuk e di por aty mund te pajtohesh domethen. Shume gabim qe flini vec se dukesh sikir jeni vella e moter e ftohesh mendoj. Tjetra mos i shko nga pas. Sa vjec eshte ai? Ben gabim, e kam bere dhe une dhe me keq eshte se nuk ta varin fare pastaj mendoj ndishta u iken dhe interesi, rri indeiferente, jo ta teprosh por jo ti lepihesh, flas perderisa ai eshte i ftoht. Gjithashtu mendoj te flasesh me te pse gjith kto siellje se nuk jane normale, dhe burri im eshte shum tip i ftoht por jo dhe te flem vec. Ja ke kontrolluar ndonjeher telefonin? Ka rrjete sociale?
J A J (5 muaj më parë)
Jam dakord me ty Alas gjithe kemi probleme te vogla ne familje dhe eshte me se normale , keshtu funksionon kjo dynja! Here mire e here keq! Dhe me familjen e burrit e shof qe shume gra fiksohen per tu zene , per sherre per llafe e muhabete! Disa dhe kan te drejt se i bejn padrejtsi , i kuptoj ! Por mos e beni prioritet qe burri gjithqysh me fol kunder familjes sepse ti mendon ashtu! Une jetoj banes ne vete vetem me burrin dhe me vajzen dhe mundohen familjaret here here te perzihen , ndoshta fhe per te mire po ne gjaknxehtsi mund te me duket gabim por nuk ja transmetoj direkt burrit ! Po gjyna i shkreti nuk mund ta vesh ne dy zjarre ose mua ose familjen! Te dya bashk me paqe dhe lumturi! Para se te na njohin ne , jan lindur e rritur nga ato familje !! Kur ka padrejtsi normale nuk durohet por jo te kundervihesh direkt te burri !
Alas Alas (5 muaj më parë)
Persh... mendimin e njejt e kam me JAJ, ti grua 24 vjece moshen mat miren ne kulmin e bukuris e nurit, paske dhe dy femij, se pari ke pyt a jan te gjith burrat keshtu jo nuk jan te gjith, edhe burri jem i ka disa veti te tyneherit demek burr, por kur eshte puna te gruja te dashnija eshte ma femen se femna ne aspektin qe ta shpreh dashnin qdo ore edhe kur jena merzitshem me njoni tjetrin e afrojm dyt mes vete... nje kshill ta kisha dhan si vetes ose si motres... Duaje veten ma shume se burrin dashuroje veten zbukurov per vete masnej per burrin spo e kuptoj pse fleni ndamas kjo eshte gabimi i pare... tjetra mos fol me burrin per familje te vet, nese ki naj hall fol me motra me shoqe po jo me burrin, veq nese eshte diqka serioze ose qe ty te bojn padrejtedi atehrr fol me te gjith mos lejo met ul as burri as kerkush ne kete bot... Duaje burrin po ma shume veten, spo te thom silly ftoft se ateher perfundon gjithqka masi edhe aj koka i ftoft, pot te lutem ulu me to bisedo shume drehmjt e shume qet pyte per problemin pse nuk del me ty pse nuk vjen aj te shtrati yt pse nuk del foto me ty, se ktu ka diqka ma shume se kaq... mos e injoro po me mirsjellje me respekt Gjith te mirat per ty
J A J (5 muaj më parë)
Prsh , me vjen keq per situaten fillimisht !! Ti mund ta maresh si te duash por une do shprehem sinqerisht!! Arsyeja qe pret nga ti gjithmone qenke pikerisht ti, nga ti qenke e qmendur nga dashuria per te sigurisht ai kete gje e ka par , e ka kuptuar me kohe! Dhe tash flet si do , vepron si te don ngaqe ka vetbesim te tepruar dhe ketr fal teje! Sepse ti tranohesh pas tij !! Dashuria eshte e dyanshme e dashur , ndodh ndonjehere merzitesh , te duket sikur je ftohur ose eshte zbeh dashuria por nese duheni vertet gjithçka rregullohet! Une pas lindjes kam kaluar depresion dhe nuk e durosha dot as te me fole jo te me preke, nga qe e kam dashur shume dhe se kuptosha cfar ndodhi te ndryshoj kaq shume kerkova ndihme , shkova ne psikolog dhe e kalova elhamdulilah! Por ti vetdisohu mos e perbuz veten pershkak dashuris se madhe qe ndjen per te , duaje po tregohu e menqur mos e lendo veten si fillim! Mendo e vepro! Gabim je ti sipas meje , nuk e di cfare mendojn nenat tjera! Gjithe te mirat

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?