Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Cikli pas lindjes
Pershendetje nena,

Kam lindur qe dy muaj. Me date 19 janar kam lindur vajzen, kam pas periudhen e lehonise ku kam pas perdite pastrim te mitres.

Me date 8 mars-13 mars kam pas cikel ( nese mund ta quaj cikel) per shkak se kam pas vetem te kafte e shume pak shenja te kuqe. Dmth kesilloj cikli nuk kam pasur kurre sepse zakonisht kam shume shume.
Tash perseri ne po kete muaj, me date 25 mars-26 pata te kafta. Nuk e di pse po me ndodhe kjo, theksoj qe kam pasur mardhenie te pambrojtur me bashkeshortin. Po ashtu vajzen e kam ne gji.

A mund te ndodhe qe kam mbetur perseri shtatezan apo thjesht mund te jete nje çrregullim?

Ju lutem nena nese juve ju ka ndodhur ndonjehere kjo, komentoni ju lutem.

Pres pergjigjien tuaj.

Me respekt per te gjitha.
Lola Lola (24 ditë më parë)
Lola Lola (21 ditë më parë)
Bera nje test sot, dhe me doli negative, nuk e di ndoshta eshte heret per test.
Lola Lola (21 ditë më parë)
Theksoj lehonia me ka zgjat gati 40 dite.
Lola Lola (21 ditë më parë)
Faleminderit per komente oj nena. Arsyja e dyshimit tim eshte se nuk e konsideroj kete qe po me ndodhe cikel, Po kismet do e blej sot nje test shtatezanie. Albania: jo nuk jam ne stres. Kam edhe nje djal 2 vjeçe gjys, tash vajza dy muajshe, dhe nuk jam pishman nese mbes shtatezane, per shkak se une me bashkeshortim duam ti kem 4 femije me dasht zoti. Inshaaallah behet si ka thene zoti. Faleminderit shume shume per komentet e juaja, ju perqafoj nga larg.
Albania Albania (22 ditë më parë)
A munesh me e majt men se deri kur ne ta zgjat lehonia dhe ne fund a ishte e dendur se ndoshta je shtatzan moter . Shenjat kaf me nga pak si gjak ndodh tjen shenja shtatzanije dhe duke qen se zakonisht ka nena qe kalojn ciklin e pare ditet e fundit te lehonis qe sipas llogarive i takon pas gjysmes shkurtit diku tkesh ber 5/6 jav lehon ku ndodh shpesh te shfaqet cikli i mirfillt . Bej nje test nese ke mundesi . Sepse mua me ka ndodhur si shenj shtatzanie tkem shenjat kaf me nga pak si gjak aq dit sa zgjat cikli . Un per vete pa ber nje kontroll ose test sdo mund te rehatohesha . Shansat per shtatzani jan dhe ato te medha madhe . Pasi femra pas ciklit te par pas lindjes ngjitet shuuum leht me barre . Uroj tbehet sic ta do zemra ty . Mos u streso se ke bebin ne gji plus dhe nese je shtatzan nuk ndikon aspak mire stresi . Mere me qetsi dhe qartesoje si gje . Uroj gjith te mirat na kthe prgj nese ke ber ndonje test
J A J (23 ditë më parë)
Prsh , mua cikli i par pas lindjes me ka ardh kur ka qen vajza 1 vjet e 4 muaj dmtj diku 16 muaj pas lindjes , dhe me ka ardh shume pak perkunder siq e kam prit pas ksaj vonese te gjat! Dmth rrjedhje ngjyre kaffe , pak ne roz!! Pastaj ciklet e tjera me ardh ardh krejt normal !
Vjolca Bedjj (24 ditë më parë)
Pershendetje, edhe un kam lindur me 10janar, ne muajin shkurt me erdh cikli po shum pak si kafe dhe roz, kurse tash esht dita e dit qe mka ardh cikli ne mars dhe kam normal cikel Si me perpara shtatzanis. Mendoj se do t reegullohen edhe un isha ashtu njejt si ti.. dita e par si kafe dita e dit normal cikel

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?