Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Pompat e gjirit
Nena a keni perdor pompa elektrike per gji se kto manul i kam perdor po so qe kam pas rezultat e per lindje po du mu pregadit deshta me marr naj sygjerim rreth pompov se edhe maje te gjive skam hiq edhe shum kam hek kam provu lloj lloj metode po ska pas skukses. Pom pelqejn do elktrike qe po vendosen ne gji po spo di a keni perdor naj kush a kan efekt me nxjer majen edhr me stimulu ardhjen e qumshtit. Nese kishit mujt me nda kshilla rreth qesaj se veret kam nevoj dhe deshir per bebin me majt ne gji se bebin e par skam mujt hiq bebin e 2 me zor e kam.majt se teper kam.pas dhimbje te gjive edhe me 100 telashe deri 8 mauj e mbajta ma shum smujta se me hiku edhe qumshti. E tash per bebin tjeter po du ma shum mu pregadit per me mbajt ne gji. Mfalni se e zgjata shum.
Linda Nebih Nil (1 muaj më parë)
Amra Mehmeti (27 ditë më parë)
Po pe di ato nuk i kom provu se un para 3 vjete gati i ka qe e kom perdor e qat her ska pas shume zgjedhje e tash po ka plot in shaa Allah e merr qat qe tpershtatet
Linda Nebih Nil (29 ditë më parë)
Falemimderit shum Amra e gjeta por un po du edhe kto te rejat qe kan dal te rrumbullketa qe po i vendos ne gji edhe me i lan qashtu qe po jan nashta pe din qfare po tham. Po spe di sa jan praktike
Amra Mehmeti (30 ditë më parë)
Lype ne google easy start canpol babies eshte nje me kaltert
Dorina Tina (1 muaj më parë)
Valla problem edhe me maje silikoni se me lodhe vjehra tu ma bo qata ta la gjinin se me kto guma perpara si kem pas kishem me qellim un e largova prej gjinit kur mos me mar stres tani e me ndiku te fmija kshtu, edhe vjehrit i ra hise me fol po apet un jam e urt e shukati nuk ja u kthej e mrenda e mbaj , kqyre ti vet qysh te mundesh provoje ishalla bebi ka forc e ti ngreh ti qet jasht kur pin lyj me gel qe osht per maje mos me tu qa tani i fshin mir ose i lan me uj e ja jep me pi ndoshta ste qahen e ski dhimbje , djalin se ka ngi gjini me kajke ohh Zot qka kom hek me to deri sa ja jepsha edhe qumesht shtes me fjalt e njerzve kesh tu hi ne gjynah me djal e vet qka u lodhsha pa gjum , kryesorja mos me lon unt se tash edhe qumeshtin shtes shyqyr qe e kemi , normal qe me gji eshte me leht e nuk kushton hiq por se kam pas at fat me mbajt ne gji veq deri 6 muj menxi tu e shty me shtes kombinim
Linda Nebih Nil (1 muaj më parë)
Dorina i kam pas perdor 2 lloje maje silikoni po teper vshtir me to edhe nisi as djali sma marrke pastaj u msu pak qashtu pa maje thithke po krejt varr u bojsha dhe teper dhimt se sun ja qellojke 3.4 venda me thithke e krejt gjit dheja e varr mu paten ba. E tash po du ma heret mu lregadit se skish ma mir e ma leht se ngji teper po kam deshir me mbajt bebin me gji. Un pe kam problemin edhe me operacion deri sa po zgjohna pe marr vetin pak tmerr po perjetoj
Linda Nebih Nil (1 muaj më parë)
Amra as un spo di met ba add
Amra Mehmeti (1 muaj më parë)
Nuk po muj met bo add provo ti mu
Amra Mehmeti (1 muaj më parë)
Po pot dergoj nihere ftes mandej ta dergoj foton
Dorina Tina (1 muaj më parë)
Linda e kam perdor edhe un se ne njeren an majen e kam brenda po bash ai gji kish ma shum qumesht e njeher me maje silikoni shum u pata lodh pastaj djali se merke ja jepsha me shishe qe e nxjersha me pomp e kam provu edhe manual pak me vehstir eshte duhet ngadal e me durim e ndryshe eshte elektrike te dy gjinjet pernjeher e qitsha por skisha shum shum qumesht, duhet koh me pas nonstop me nxjer me te me mar bebi gjirin ma leht eshte pshtim nuk pedatesh me shishe , mu ma kan jep me qira e pata mar ne barnatore se jetoj jasht ( ne ch ) e ajo pomp po kushtojka mbi 1000 chf , ishalla ta mer gjinin bebi provoje me maje silikoni ma leht e ki
Linda Nebih Nil (1 muaj më parë)
Flm Amra a mumesh mem tregu emrin e pompes ta maar edhe un te njejten. A kishe dhimbje prej pompes se kto manual qe jan mu teper mkan shkaktu dhimt e tash thash ta marr qesi po thojn qe shum tmirra
Amra Mehmeti (1 muaj më parë)
Po un e kom perdor edhe mka ndihmu shume mka pshtu se mka lon edhe me u sheru gjinjt se i kom pas shume varr prej mastitit e qika kur thithke me vrajke shume e pompa ma ngrejke ashtu ma but e e nxjerrsha me to ja jepsha me shishe derisa mu sherun as un skom pas maja bile thojsha skom me mujt me majt fmin ngji po sdi a ka ndiku pompa veq qika e ka marr shume mrje edhe e kom majt ngji deri 2 vjet e fillimin e kom pas teper teper te vshtire , pompen e kom ble 50€ edhe mka qellu teper e mire tash edhe per ket fmin e dyte e kom plan me mar ne spital
Linda Nebih Nil (1 muaj më parë)
Esa flm shum tash po hi po e kshyri shumm faleminderit
Esa Thaqi (1 muaj më parë)
Linda bonja follow hapersiraezamires ki shume inofrmata lidhje me kete kerkesen qe e ke bo, pompa elektrike te ndihmon ke te ndryshme me cmime prej 30 euro deri mbi 100 e 200 euro

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?