Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Gjumi te femijet 1 vjeq e 4 muaj
Pershendetje nana deshta me jau ba ni pytje kur jon rahatu fmija juv me gjume qe kan fjet naten sjon zgju edhe diten kan ba gjum t mir 2-3 or. Djali jem hiq sosht i gjumit her e qes nje her n gjum her dy her n varet krejt qysh ta merr gjumi ski shans me shti me fjet para ores 23:00 naten ndodh qe zgjohet rrin ka 2-3 or qut. Rrin zgjut ka 6-7 or edhe menxi flen jam e lodhur dua te di prej juve a ka pas dikush rast t till edhe kur u stabilizu me gjum
Tina Avdiu (1 muaj më parë)
Arta Ar (1 muaj më parë)
Prsh , un kam vajzen 2 vjet e gjysem , ska pas gjum ic , zgjoheshte mbi 5 her ne nate, si ja kam ndar shishen 1 vjet e gjysem flen naten pa u zgju fare ,saqe me dukeshte e pabesushme cohesha koh pas kohe e shikoja a esh mir , edhe gjumin e dites me shum se 1-1.30 or nuk e lej me flejt, ne mbremje e vendoj ne 8 dhr zgjohet 7 ne mnegjes
(1 muaj më parë)
Uaaa nje femije 1 vjeq e 4 muj edhe nuk flen para ores 23 pom vjen keq qe pot tham veq shum eshte e demshme per nje femije me fjet kaq vone..duhet me pas femijet nje orar djali jem i mbush 4 vjete dhe prej 1 vjete flen qdo here ne ora 7 zgjohet ne ora 6 normal kur u kan ma i vogel e kam pas ne gji edhe u zgjojke naten pike ama ti duhesh mu mundu me ja bo ni orar te gjumit bile ne ora 8:30 me fjet o shum mir...munohu gjumin e drekes me pas ni hapsir per gjumin e nates
Amra Mehmeti (1 muaj më parë)
Qika jem u rehatu kur ja kom nda gjinin ! Ka flejt pa i dal gjumi prej nates tpare qe mu dokke e pabesushme se fmi ma tparehatum thojsha ska qaq shume mu pat lodh trupi prej pagjumsis sa mu dokke vetja qe kom ndryshu komplet se 2 vjet nuk jane pak mos me u ngi gjum kurr plus tan diten aktive me to , tash i ka 2.5 vjec e diten her spo flen e her po flen prap po kemi prob derisa tja largoj edhe gjumin e dites se perndryshe naten flen mire pa iu prish gjumi , nese nuk flen diten e mer gjumi ora 9 deri diten e neserme 9 , nese flen gjat dites na e prish rutinen 11 kur te mer gjumi po edhe pak se tash vera dita e gjate e po duhet me e shty edhe pak kshtu
J A J (1 muaj më parë)
Prsh , kam vajzeb 21 muajshe prej kur ka fillu me flejt vetem 1 here diten flen shume mire gjumin e drekes besa nganjehere e zgjoj si ti bene 2 ore sepse po i shkakton pagjumesi naten ! E naten me then te drejten rrall here shpeton pa u zgju nga ora 2/3 ose ne 05 !! E kam akoma me gji dhe ndoshta per ate arsye po zgjohet me kerku gjinin!! Edhe une jam lodh shume ne disa situata por kur po e krahasoj kur ishte beb dhe zgjoheb gati çdo 2 ore pe ngushelloj veten hajt se sesht gje 1 here ! Po ama ate 1 here qe zgjohet ndodh qe rrin zgjut deri 3 ore !! Mbrem nuk u zgjua dhe me dukeshte sikur me ka ren bingoja thash shyqyr mo 1 nat su zgju haha !!! Te kuptoj e dashur por durim ti e paske te vogel akoma do mesohet avash avash

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?