Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Strishot ne shtatzani
Pershendetje nene , deshta tju pys per strishot .. A ka ndonje rrezik nese behen ne fillim te shtatzanise ( java 6)
Pasi dr me rekomandoi ti bej .
Tediana S (1 muaj më parë)
Anaa Anaa (1 muaj më parë)
Edhe po ti besh strishot nuk do mundesh me perdor antibiotik deri ne javen e 12 prandaj nuk e di si te paska then me i bo strishot kur nuk esht e lejuar me perdor antibiotik. Dmth esht e kot me i bo kaq heret edhe nese ke infeksion edhe dyshon qe ke infeksion prap kaq heret smundesh me perdor terapi. Une per vete i thash mjekut qe po dyshoj mos kam infeksion ngase po urinoj shpesh tha nuk ben te besh strisho sepse smundem te jap terapi deri javen e 12. Vetem tha shperlahu rregullisht me qaj kamomil. Mundesh me bo urinokulturen veq me hjek merakun perndryshe strisho ste kisha rekomandu kaq heret

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?