Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nena jasht twme
Nena uroj te jeni mire me shpirt te gjitha ju .nena kam kohe qe sjam futur sepse shum lodhje po ashtu dhe merzitje po Zoyi boft mir
Nena dua te me jepni mendimin tuaj .se me te vertet jam renduar jasht mase vetem qaj.
Mora vesh qe burri im ka nje shtepi tjeter me qera .u tmerrova pasi un kam pasur probleme pafund pasi ai nuk merret me ne dhe vec kesaj i lidhur shum me shoke.por kjo esht e tepert e kam mar rvesh dhe skam gucim ti them.nena me thoni ju lutem menyren me te mire per tja then.nuk po e mbaj dot me .nje nate ja thash si larg e me tha po po kte pune ke ti.i thash ti 14 ore sje ne shtepi gjate gjith dites farepo fare ai vjen ne darke ne 12 .1 apo 2 un vetem me gjith kto femije.dhe i thash vetem nje burre qe ka nje ket tjeter e ben kete .jo tha u betua.por se besoj dhe pse esht betuar ne Zot se di pse po skam besim moj nena .se di si do shtyhet keshtu me gjitj lyo femije lu te shkoj .ju lutem nena logjikoni si pe rveten tuaj faleminderit sepse gjothome kam marr zgjidhje nga pergjigjet e juaja per shendetin.shum faleminderit
Hira Hira (1 muaj më parë)
Ema Z (1 muaj më parë)
Hira e para njh mos e pyet fare per punen.Thuaj une do rikthehem ne pune,sdo rri e varur ne shtepi thuaj sepse dua te punoj.Gjej dike te kujdeset per femijet e ti dil fundja paguaje me rrogen tende.Fakti qe ka telefon tjt dhe fotoja e pjates me fruta sdo mend qe ka dashnore.Edhe fakti qe ty tka len nshpi e svjen kurre per asgje dhe kjo eshte 1 piste tjt qe tregon se ky eshte super i poshter.Po tpyes ty ,a ka komunikim me ty .Sa kohe po ben qe ka ndryshu?A ke mardh te rregullta me te? A ke ndryshu sh ne pamje pas lindjeve? Sot i kn cmend tik toku njrz se aty ca nuk ka e mund tfls me lloj lloj.Pst te duhet 1 njeru i besuar te veproje me gjakftohtesi.Mendoj sh kollaj e gje nese te tradhton. Fillo ndrysho,brj sikur skupton asgje,dalengadale fillo mer pavaresi.Hiq menjane graduakisht nga leket qe tjep per fmit,ushqime a ku di une se sbesoj ta beje pazarin ai .Njs ideja eshte bej gjithcka te duhet pa i rene sy .Pst plasja surratit .Se nese ai ehste tradhtari ska shanse te iikesh ti me 7 kalamaj prej shpie,ai do kpus qafen
Hira Hira (1 muaj më parë)
Lanika lanika ashtu mendoj dhe un qe ai mban twl tjeter twk shoku,ai ka filluar jo ofendime po sxi cte te them me vjen turp ti them dhwun qe po i peejetoj shum keq pasi vec bullizon ssi te bej gje tjeter ,pse ja shajta shoket ai me shau mua shum rend.ska dashuri ai zmr ktw po kuptoj .po r jam ne nje sutuate qe me 7 femije ku te shkoj skam as shtepi asgje me.hoqi dhe nga puna qe kisha nje pune qe sdiii rroge e cdo gje sme.mungonte qsgje ...tani skam asgje keshtu me donte te varesha dhe oer buke tek ai.
Lanika Lanika (1 muaj më parë)
Hira aj tel nuk esht i shokut por i ti jam shum e bindur gjitha sekretet i ka ne at tel por ti qeco veten spari bohu kishe ska ndodh kurgjo edhe fillo zbulo per to sa pom dhimesh se ksi lloj problemesh te shkatrrojn
Hira Hira (1 muaj më parë)
Sdi cte bej per keto femrat qe pash ne tik tok a ti them .spo.mbaj dot me apo te mos i them.me vjen keq qe ska mw minimalen ne nje martese qe esht sinqeriteti ,besnikeria ....si te reagoj?
Hira Hira (1 muaj më parë)
Sot kur ja kapa ate tel e shomut i vinin ftesa ne tik tok .po pse moj zemrani pse duhet te mbaje twl e shikut ky ne shtepi ka kaq dite ose esht i ktij dhe e ka len twk shoku gjasme sic kam dyshuar perher.se kuptoj ca po ben ky njeei me ne.mir mua po me shkaterron por jan 7 femije .dhe pse ai betohet ne Zot un perseri se besoj e tmerrshme se kam mendu kurrr qe arris deri ketu
Hira Hira (1 muaj më parë)
Vali zmr pune te oista te tipit si...nuk e besoj te arrisi deri aty ai .megjithese spo njohim mo njeei.inshaAllah ska lidhje ly me ato tik tokerat se ca spash aty pupupu lloj lloj femrash friend.sdi moj zmr jam merzit shum juve shum shum faleminderit sepse disi me qwtesoni dhe mundem me gjet dhe nje mendim .Zoti boft mir o zmr
Vali Shaqo (1 muaj më parë)
Hira po mos merret me pune te pista ky pastaj se ska mundesi dhe per kte dyshoj, se pjesa qe rri jasht gjith kohes dicka e ben
Hira Hira (1 muaj më parë)
Lanika kam o zemer familje kam e ca familje se .por sdin asgje sw nuk u trwgoj se sdua ti shqetesoj dhe vec kesaj e kam marr vet burrin pa deshiren e tyre.Zoti boft mir o Zot
Hira Hira (1 muaj më parë)
Jo vali ska prinder i kan ndruar jete .ka vetem nje moter qe e ka me shum per sherr se pee hajer.
Hira Hira (1 muaj më parë)
Vali e verifikova zmr ate ishte burr se e mora ne twl me nr tjeter .uaaa po urrej veten si jam ber keshtu te rrije un te ndjek birin ebotes sw po ma dredh.moj te kisha 1 e 2 fmije hajd se nuk ekisha lodh veten keshtu por me 7 fmije vec kesaj un e dua o vali nuk esht se nuk e sua .por jam e sigurt qe dhe pse e dua shum nes ee kap me nje tjeter e le direkt ska diskutim fare
Hira Hira (1 muaj më parë)
Vali e verifikova zmr ate ishte burr se e mora ne twl me nr tjeter .uaaa po urrej veten si jam ber keshtu te rrije un te ndjek birin ebotes sw po ma dredh.moj te kisha 1 e 2 fmije hajd se nuk ekisha lodh veten keshtu por me 7 fmije vec kesaj un e dua o vali nuk esht se nuk e sua .por jam e sigurt qe dhe pse e dua shum nes ee kap me nje tjeter e le direkt ska diskutim fare
Hira Hira (1 muaj më parë)
Dorina tina te lumt goja moj zemer .aman se boll e veshtir esht .tek te vet si kam kap kurr asgje por ka nje tel qe e mban nja 1 jave ketu dhe thot esht i nje shokut vet .ky thot peeher skam fcb tik tik apo ku di un por tek ky twl shokut ka tik tok dhe ca lloje te perdalash qe ssiiiii pz .po me ben sdi o do me cmendi o do e urrej 2 gjera jan
Lanika Lanika (1 muaj më parë)
Hira mvje keq qe po shprehem kshtu por si po tregon ti aj sigurt paska tjeter qka i vyn shtepi ati me qera burri i martuar bab i fmive me nejt nonstop rrugve e me shok kjo spom doket normale edhe mos i beso edhe nese betohet se po rrejshin burrat qaq hjeshum qe pot bajshin mju besu qe qashtu o po flas prej pervojes kontrolloja tel tek e fundit lidhja tel e ti me tanin edhe patjeter paguje dikon le te percjell e nxine me fakte se ktu ka diqka a ki familje ti qe nuk e thirrin tel at burr tanin po e tolerojn kshtu a ti me nejt shpi sherbetore e mja rrit fmin e aj me dal me ladru me tjera bohu e meqme edhe zbulo kontrolloje detaje deri te zbulojsh
Vali Shaqo (1 muaj më parë)
Moj Hira, mesazhi ne telefon qe ke kapur, ndoshta eshte femer me emer e foto burri, sdo shume mend. Me degjo, sillu mire kto dite shtiru kot dhe oaguaj dike ta ndjek, per mua ai te ben me femij qe vet te kete pasardhes shume e ty te mban te me falesh sheebetore e kush e di sa dashnore ka. Une kte mendim kam. Moj 100 here kam pyetur a ka prinder e njerez ky? Te vij ne oren 5 me beso me shok nuk rri perdit ska shanse
Dorina Tina (1 muaj më parë)
Hira me femij e ke te veshtir me percjell por mjafton telefonin me ja zbulu ndonje mesazh apo diqka te dyshimt dhe ti besh foto ti kesh ne telefonin tend por ishalla nuk eshte ajo qe mendon , me vjen keq qe te them se femija jan bekim e dhurat por mos bej me femij mer tableta apo vendose spirale te mos ta di ai se ne menyr natyrale nuk mund te mbrohesh , ohh Zot gjith ata femij e mos te kujdeset per ta e ty e te jet i lumtur e te ndihmoj ty ne rritjen e tyre se vetem femija tu sjan jan edhe te tij se di smundem me kuptu , Zoti te jept durim e ishalla po lutem qe mos te ket tradheti e te jesh gabim ti , e di te kuptoj me bente edhe mua idiote ne nje koh ai e familja e tij qe mendon se po shpik gjera un qe te kem probleme por me fakte ateher e mbyllen gojen te gjith ateher vendos ti e din me mir por ishalla e mer vendimin e duhur
Hira Hira (1 muaj më parë)
Desa faleminderit zmr pee keshillen
Hira Hira (1 muaj më parë)
Desa nuk e bej thjesht per ta marr vesh e me bo te deshperuaren me nejt me te ne shpi.e kap dhe e lej direkt ska zmr sepse donte familje te madhe dhe kam demtuar shendetin tim per te gezuar ate.qe kshu ta harroje se efal
Hira Hira (1 muaj më parë)
Dorina tina faleminderit zmr ashtu po bej nga we makinat e mia i njeh kam mar rmakine me qera.esht nje situate qe ssi por si burri te vije ne 12 .apo 1 apo ne 5 te mjesit e te vije sa per gjume ne shpi esht tmerrr .kjo me ben te dyshoj .shtepin e zbulova nga djali madh pasi djali em rha mam bai po fliste me nje shok per qeran e shtepis qw ka marre .uauauau kush moj mam ka marr shpi babi me qera.u tmerrova dhe te them drejten 3 dit kam nejt vec duke qar dhe spo duroja me i then kur ky ishte ne gjume dhe i vjen nje sms ne qe hajde se jam ketu dhe emri ne tel ishte burri dhe foto ishte nje pjate me fruta ne nje ambjent shtepie.aty ssurova dot dhei them gjeja pare isgte jooo per Zptin skam shyepi me qera ca jan kto ...dmth justifikime .moj dhe me e keqja esht se me kerkon mua te bej fsmije tjeter prap mooosssss Zoti me rujt as nuk e mendoj por kete mendoj shpesh si mundet nje njeri me kaq femije te rrije larg meje e femijeve siii.jam shum e merzitur e pamundur per ti ndejt pas sepse 3 her qe e kam ndjekur me ka humbur nga syte ndoshta ju duket per te qeshur por un po e peejetoj sepse ai po me ben per idjote pas shum e shum sakrificash e dashuri qe un i kam faur dhe i fal familjes time .
Vali Shaqo (1 muaj më parë)
Hira me beso kisha vendosur mos te komentoja me ne postimet qe ben ti sepse me vjen inat dhe keq per ty si femer qe po shkaterrohesh. Do te verteten si e mendoj? Une kam menduar gjithnje qe ai ka dashnore, asnje burre nuk rri 24 ore me shok e sidomos me 7 femij. Ti ke faj se e rendon veten me femij akoma me shume, ata te kene jeten e gjate se skan faj por me vjen shume inat, se une me 2 e po me iken mendja jo me 7. Ke mundesi ekonomike? E para ke detektiv privat qe i ndjekin , me duket 3 dite eshte 1500 euro por e ndjekin gjith kohes. E dyta nese ske mundesi me detektiv, ke kujt tja lesh femiejt? Ke ndonje vella apo familajr ta ndiqte se cfare ben ky burr gjith diten. Mos i trego asgje per shtepin, mos i trego, do ta ruash, ndiqe ose ta ndjek dikush per ty, e ti bej foto. Ah sa te kuptoj , ndoshta te flas rend por me vjen inat per ty qe je ne kte situat. Si moj vajz me 7 femij e me ate burr, ne po cmendemi me 2. Nga e mesove per shtepin? Mos ja trego qe e di, ndiqe dhe vetem ashtu ja zbulon. Telefonin ja kontrollon?
Desa Haliti (1 muaj më parë)
Me fal te te bej nje pyetje?? Nese shkon dhe e zbulon cili eshte hapi tjeter, cfare do besh nese zbulon qe ka shpi dhe dashnore??? Nese ti ke respekt per veten, dhe do ndryshosh dicka ne kete marredhenie, te tipit o tia vesh kembet n nje kepuce t ndryshoj ose ta ndash, BEJE!!! Nese thjeshte do ta zbulosh dhe do qendrosh ne vend n te njejten situate, mua sme duket zgjidhje ti shkosh kesaj ceshtje deri ne fund.. ndryshimi fillon nga TY, nese ti nuk ben dicka per veten mos pretendo ta bej dikush tjeter.. Relisht, jemi ne 2024, te diskutohen akm keto gjera ku ti sdi ca te besh dhe cfare zgjidhje ti japesh mua personalisht m duket mungese respekti ndaj vetes.. une t kam lexuar shume pak, dhe t kerkoj ndjese q po tregohem e ashper, por kur ke pas kaq e kaq probleme pse ben femije me te. Femijet jane bekim, por duhet tu japesh edhe kushtet ne t cilat te rriten mire.. dhe nje baba qe nuk i sheh me sy nuk eshte baba, n kete rast eshte thjeshte dhurues sperme.
Habibe Krasnik (1 muaj më parë)
Pershendetje Hira.. se pari te uroj shendet e qetsi shpirterore.. Hira se di qe a e ke cek qe burri juj a ka familje babe nane vllezer.. po ashtu edhe ti a ke oj moter familje mblidhuni te gjith edhe tregoja te gjitha gjerat qe te mundojn.. se nuk esht e arsyshme ne baba i gjith atyre femive mos me te ofru ni ndihm.. plus asaj ti ke dyshyme qe ai ka jete te dyfisht.. mendimi im esht qe mu mledh familja jote edhe e tij edhe mi zbardh punt se qysh jan e mu tu rahatu edhe ty zemra.. se nuk e ke aspak leht me gjeth ato pun plus me plot stres pastaj gjuna esht edhe prej fmive se sado qe ti nuk don stresi reflekton edhe te femijt.. Zoti qoft ne ndihmen tende..
Nadine Aliaj (1 muaj më parë)
Zoti ta lehtesoft moter. Bej sic thot dorina percille mblidh fakte dhe foli me fakte e jo me hamendje. U beft me e mira per ju
Dorina Tina (1 muaj më parë)
Hira si e more vesh dhe a je e sigurt ? Mesoje adresen dhe shko ose percjelle kur nuk te vren se me pyt sbesoj qe e tregon te vertetn ishalla sesht ajo qe mendon ti e ska tradheti se me gjith ata femij se di aqfar te them shum veshtir e ke , un si besoj kur betohen , ndoshta se din rastin tim ne fillim marteses e kam zbulu burrin qe ka nje tjeter me tradhetone e betohej qe ska tjeter e di vet qfar kohe kam kaluar por ja dola tja zbuloj e gjitha me deshmi se nuk e pranojke

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?