Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Dua nje mendim ju lutem
Pershendetje dua nje mendimin tuaj nq mundeni?
Une kam gjysem viti qe kam shkuar ne shtepin e te fejuarit, ne fillim vjera 1 muaj sillej mire me pas filloi qe cdo gje qe thosha une te mos ishte ashtu sipas asaj dmth cfare do mendim qe une te kem nuk eshte i sakt nuk ben. Cdo dite kur ikte djali i saj ne pune ushtron si presion mbi mua jo ti se di ti kete, nuk eshte ashtu. I tregova te fejuarit qe po ndihesha keq nga fjalet e saj dhe thjesht me tha dhe me thot "ti thoi mir mir edhe kaq, mos vere re gjithcka , ajo ndonjehere nxitohet, por une e di si eshte". Ne cdo debat qe mund te kemi un dhe djali i saj ajo perfshihet vjen e thot ndahuni ju nuk beni per njeri tjetrin, ti nuk mund ta merzitesh djalin tim. Debatet qe une mund te kem me djali e saj jan zenka koti si prsh per corapet vendosejen e robave rumujen ne shpi, e bej me qellim qe ai te mesohet te me ndihmoj ne punet ti bejm bashk.
Nena ime ka ndruar jete dhe gjyshja me ka rritur, fejes akoma nuk kemi bere dhe dua qe gjyshja te gezohet pasi ditet e saja jan te numeruara dhe kishim vendosur qe fejesa te behej 27 qershor. Ajo tha joo dhe me tha ne sy qe " une nuk desha qe djali im te t merrte ty, nuk i bej as fejes asgje me ty, ti nuk je e shtreses tone". I fejuari e degjoi dhe thjesht i tha mos me pac mua te gjalle me kete qe the, ndersa un thjesht i thash nga mua je e falur por nga zoti uroj mos te fal kur. Kam ardhur disa dite ne shpin e gjyshes sepse vertet u merzita dhe jam e renduar emocionalisht. Me merr ne telefon nuk ja kam hapur ndersa i biri me thot pse sja hap tel mamit sikur asgje nuk ka ndodhur sillet. E rikujtoj per situatat dhe e pyes a eshte e drejt, thjesht me thot ma lere mua ne dore dhe ajo te do por ka qene e nevrikosur thot. Per cfare e nevrikosur nuk e kuptoj? Me vjen keq per te fejuar sepse ne shpirt nuk eshte njeri i keq une e kuptoj qe edhe ate e ka mama nuk mund ti kundrvihet por une jam futur shum ne mendime me duket sikur kam bere gabim me zgjedhjen time.
Tina Tina (1 muaj më parë)
J A J (1 muaj më parë)
Prsh , zonja ne fjale e paska treguar veten qysh ne fillim te lidhjes tuaj a thu vall pas disa vitesh si do te jet ?! Mendon se permisohet do jet hera par dhe e fundit kjo sjellje !! Ti zemer paske pa me kohe çdo gje une per vete nuk e kisha vazhdu kete lidhje me njerz toksik . Une po ta jap si keshill me qe ke pytur ( ti ke drejt ta pranosh ose jo si keshill kuptohet) por une personalisht i kisha dhen fund! Nuk dua te ndikohesh ti je ajo qe vendos , ndoshta ke shume dashuri per djalin ne fjal por jepi vetes prioritet! Ka shume gra qe keto sjellje i kan dalluar pas fejse ose martese dhe jan bere pishman mbrapa por ti i paske pa me kohe !!
Anisa Swiss (1 muaj më parë)
Pershendetje e dashur, mendimi im esht thuaj te fejuarit sa si keni kry ceremonit fejes/martes, ose do jetoni te dy vetem ose do ndaheni. Sepse ne qofte se ajo prej tash i fut hundet nga sduet dhe te thot fjal te tilla mendoj qe esht shum person i keq dhe qe te te bej dem akoma me shum, jet esht sesht as ni vjet as dy vjet. Ndaje mendjen top sepse m prapa akoma me shum do te kesh problem jo tboesh me fmij jo kte jo ande , mos e zgjat . Sepse do te vuash gjith jeten, tash esht gje normale te dahesh sesht fundi botes . Ka plot qe mund tkesh ni jet te lumtur e jo per birin e saj (te mir) te vrasish mendjen me ni psikopate.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?