Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Femijet
Pershendetje nena...kam ni djal ne tetor mbush 4 vjec...esht shuum kokfort nuk bindet per shuum gjera...kur nuk i plotsojm dicka behet shuum agresiv dhe ngul kemb deri nfund qan godet kafshon.. mundohem mos i plotsoj gjithcka se edi qe nuk esht mir por gjith diiten vazhdon kerkon dhe nuk e harron...nuk dii cfar metode tperdor per ta zbutur ndoniher me duket e pamudur..mundohem me te mir ta qetsoj ta bind poor shumicen e rasteve esht e kot...jam shum e merzitur sepse mue duket sikur vec fmija im ben kshtu...dal neper dyqane prek gjithcka kerkon gjithcka qan bertet...nuk e di dmth ndoniher lodhem shum...sot e dergova 1 or ne kindergarten dhe atje nuk deshironte ti ndaj lodrat me fmij tjer..u ndjeva shum ne siklet se tjeret fmij nuk ishin si ky..me falni qe u zgjata kaq shum por jam shuum e merzitur plus jam dhe shtatzan dhe nuk e di sii do ja bej kur ta lind fmin tjeter...a keni edhe ju kshtu eksperienca me fmit tuaj ...flm nese dikush pergjigjet
Jeta Imri (1 muaj më parë)
Jeta Imri (1 muaj më parë)
Flm shum per pergjigjet te dya...po dorina une tash shpejt kam ardh ne gjermani as 1 vit ska edhe ndoshta ndikon ajo merzia ime edhe te djali...po me duket sikur edhe ai me shum esht prapsu prej qe kemi ardh ktu se atje ishte msu me lujt me fmi cdo dit e ktu jemi vetem...shpresoj te jet faz kalimtare se shum merzitem ndoniher...flm shum i paci me jet dhe shendet fmijet tuaj
J A J (1 muaj më parë)
Prsh , une kam vajzen gati 2 vjeçe tash ka filluar me refuzu me i nda lodrat me te tjeret! Po ja moren ose ja preke. fillon qan , ashtu eshte dhe djali i kunates 3+ vjet !! Eshte faz besoj , mos u ndjej keq as mos i beje presion sa per pjesen e lodrave ! Ti qe je e rritur kur nuk don me dhen diçka tenden se jep apo jo ? Te pakten une mendoj keshtu , mos ma mer per te keq! Mund te ket shume nena qe mendojn ndryshe ka une! Por une personalisht sa per kete pjes nuk e vras mendjen fare , nuk e detyroj te perqafoje njerez qe nuk don , nuk e detyroj ti ndaj as lodrat !! Kokefortesin e ka dhe kjo per mashallah hahaha femijet nuk e perceptojn çdo situat siq te rritur kuptohet!
Dorina Tina (1 muaj më parë)
Jeta edhe un djalin e kam ashtu kokefort kshtu neper dyqane ende i vogel spo kerkon veq qokolad vo ka qejf , i ka 2 vjet veshtir shum se sdojn as met mir as met keq me i bertit , qoje ne kindergarten se msohet un menxi spo pres me ardh ajo koh kismet , normal qdo femij i don lojnat e veta po me koh msohet veq fillimi i veshtir se kur lind e ki me te veshtir mos me pas ne shkoll , mduket ki shku tash von jasht e merzitesh kur je vet edhe shtatzan po mundohu me u qetsu se edhe fmija tani e vren kur je nervoz mduket qe me qellim sna degjojn e na bojn ma shum nervoz hahahaha

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?