Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Pas abortit
Pershendetje nena ,kam pasur nje abort spontan ne muajin shkurt dhe e kam perjetuar shum keq pasi mezi po e prisja. Tani nuk ndihem mir kam dhimbje te temerrshme koke qaj papushim as nk e ndal dot veten,a ka qen ndonje prej jush ne kete gjendje si e keni kaluar
Mele Vlore (27 ditë më parë)
Jeta Imri (26 ditë më parë)
Nuk duhet te mendosh qe sdo vi ai moment...shpresen sduhet kurr ta humbesh..ni shoqes time i vdiq bebja gati 7 muaj ne bark..ishte rast i tmerreshem e u merzit shum..por tani ka 4 muaj qe e ka lindur tjetren e ka vajzen per MashaAllah
Mele Vlore (26 ditë më parë)
Ne cdo moment m duket sikur jm shtatzan dhe bebi do me rreshkas nga barku, ishte si goditje per mua pasi provova me stimulues dhe nuk rash shtatzan pastj kur as e mendoja dhe u dorezova at muaj kisha ren vet shtatzan edhe brenda 1 dite i perjetova t dyja dhe gezimin dhe humbjen ndj tn m duket sikur sdo me vi me ai moment
Mele Vlore (26 ditë më parë)
Shum faleminderit te gjithave per fjalet tuaja...e dii kam provuar t dal po acarohem dua t rri vetm me 1 apo dy persona ,m mpihen duart edhe un dua shum qe ta kaloj kt situat pasi stresi e di qe sdo m lejoj t bie shtatzan serisht por m kan ren t gjitha fuqit
Jeta Imri (27 ditë më parë)
Para 7 vitesh kam pas ni abort spontan ishte shtatzani qe edhe un mezi e prisja...pastaj mbas 2 viteve ngela prap shtatzan dhe gjithcka shkoi super tash e kam djalin gati 4 vjet...tani ne dhjetor perseri abort spontan java 9...normal qe u merzita shum ndoniher e fajsoja veten mos ndoshta ngrita dicka te rend ose bera dicka edhe pse nuk bera asgje..por ne fund u pajtova me caktimin e Zotit dhe shpresova per mir...tani jam prap shtatzan java 9 dhe shpresoj gjithcka te eci mbar...te lutem mos u merzit kaq shum lutju Zotit dhe shpreso qe do gezohesh serisht...un edi shum mir cfar esht te presesh ni shtatzani me padurim por ndoniher duhet te pajtohemi me ate qe ndodh dhe gjithmon te shpresojm qe ajo qe duam do te vij...te uroj shendet dhe Zoti te gezoft sa me shpejt me ni bebe te shendetshme..mundohu te largosh stresin dhe mendo pozitivisht..lere gjithcka ne doren e Zotit dhe beso fort
Xhejlann Idrizi (27 ditë më parë)
Ah moj Mele qe ma ktheve kohen mbrapa, un n gusht t vitit kaluar pata abort dhe desh kalova n depresion besom kam qen jashtzakonisht keq, po shyqyr zotit isha ne pun ajo me ndihmon pak por perseri nje koh e rend, po per ta kaluar e kalova vetem me namaz nese je muslimane praktikoje namazin besom mua me kaloj me namaz dhe me derse t hogjallarve qe ngoja mbrena dites, besom qe gjitha so kalojn vetem duhet t kesh shpresa se gjdo kush kalon n situata te renda n jet mirpo ne duhet te behemi t forta..
Alba Alba (27 ditë më parë)
Nese do te mbetesh serisht shtatzane duhet te jesh e lumtur, thuaj vetes une kete here do ia dal, do jem me e forte, do buzeqesh me shume dhe ruaje per disa jave si sekret vetem me shpirtin tend. Ke per te mbetur shtatzane, do kaloj cdo dhimbje, vetem thuaj vetes une mundem pasi une e dua vertete kete femije.
Lanika Lanika (27 ditë më parë)
Fol me veten thuj vetit qe ashtu ka qen e shkruar ska qen hajr me shku deri fund ajo shtatzani edhe u nderpre jepi vetiti forc se kur se ke shendetin ste vyn as shtatzani as kurgjafi po flas prej pervojes time qka jom tu hjek vet ee me rendesi esht shendeti se tjerat emer zoti vin me koh zoti ka per krejtt e ishalla edhe per ty
Lanika Lanika (27 ditë më parë)
Mele ska femer qe se ka perjetu spaku njeher ne jet abortin ashtu ka qen e shkruar un kam pas 3 aborte spontane nje pas njeshme edhe u pata merzit teper se mu banen 3 ren po njeri spo kish qka ban duhet mu pajtu me caktimin e zotit ee te un ska mar fund me kaq maj kuptova qe jam shtatzan prap edhe mu duft me nderpre vet shtatzanin javen e 8 shkaku shendetit tim e kjo esht edhe me e keqe e me e rend kur i degjon rahjet e zemres bebit edhe duhet vet me i ndal ato rrahje ee tash u banen 3 jav qe kam abortu asnidit ska qe nuk ngaj neper mjek lloj lloj kontrolla e analiza se mo sjam mir me shendet plus jam nen e dy fmive edhe per kta mo spo kam forc as vullnet mu qu e me vazhdu perpara ee ti mos u qon pesh zemer se kalon edhe kjo mbetesh prap shtatzan e ishalla do zoti shum shpejt e me nje shtatzani te mbar deri ne fund dil shetit bej shoping bej gjera qe te pelqejn kalon edhe kjo sprov
Desa Haliti (27 ditë më parë)
Mele si je! E kam perjetuar une pas ivf se 1 negativ. Nuk ta shpjegoj dot gjendjen, por besoj jjera tjetren kush me shume e kush me pak ia kuptojme ndjesite. Mua me ndihmoj shume ecja buze detit. Ecja cdo dite nga 1-2 ore. Pastaj fillova palestren, jo per te bere trup, per te ndihmuar mendjen time. Jane dy gjerat me te mira qe kam bere per veten. Shetitja n natyre, ajer t paster, palestra... ndoshta eshte cudi tkur e degjon, por ndihesha e lumtur dhe e qete. Mos e humb shpresen, zoti eshte i madh.. une kam mesuar qe sduhet t stresohemi per gjerat q nuk kemi ne dore t ndryshojme.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?