Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Rreth daljes së dhëmbëve

Vajza ime eshte 12 muajsh, kane filluar ti dalin dhembet, mirepo ju ka aj mishi i dhembeve, qka me keshilloni qe ta qetesoj sadopak mishin e dhembeve se nuk po eshte ne gjendje as te haje ushqimin, ju lutem me tregoni se jam ne merak!

Ana (12 vite më parë)
Mimoza (12 vite më parë)
Pershendetje Ana, mundesh me e provu dhe me ja ble nje brushe te dhembeve per femije dhe me ia lon me lujt me te dhe duke i ferku e shperthen mishin. Eshte dhe nje gjell ne barnatore gingivall me duket ka pak mentoll qe ia pin mishin dhe ne internet sapo e lexova qe qenka mire me i blu hurman me pak mjalte dhe me ia ly mishin.
Ida (12 vite më parë)
Prsh Ana, te keshilloj te marresh ne farmaci nje xhel sepse e ndihmon shume femijen jo vetem nga shqetesimi por e ndihmon edhe ne daljen e dhembeve. Une kam nje djale 5 muajsh dhe i kane dale dy dhembet e poshtem...gjithe te mirat, Ida.
Valza (12 vite më parë)
Dentinox :)
Valza (12 vite më parë)
Tung Ana. Une per djalin tim e kam perdore njefare gell-i, momentalisht nuk po me kujtohet emri, po eshte me perberje te mentol-it. Nese me kujtohet me vone prap do te shkruaj. Ka besoj ne cdo barnatore. Vendose ne gisht gellin, edhe masazhoja pak mishin e dhembeve. Djalit tim shume i ka ndihmu. Besoj te te ndihmoje edhe ty.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?