Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Pas lindjes

Pas lindjes kam dhimbje gjate aktit seksual te cilen se kam patur para lidjes...ju lutem me ndihmoni me keshillat tuaja nese edhe dikush nga ju e ka patur kete problem...?

Nora (12 vite më parë)
Drita (11 vite më parë)
Nora, problemin e njejte e kam pasur edhe une pas lindjes se pare. Kam tentuar te kryej marredhenie diku rreth 2 muaj pas lindjes dhe ja kam arritur tek ne muajin e 4. Jo vetem se kisha dhimbje por muskujt e vagines qendronin te shtangur. Kam ardhur ne perfundim se problemi ka qene i natyre psiqike. Dhimbjet e lindjes, te qarat e femise, gjumi i parahatshem. Te gjitha keto ndikojne. Vetem te duhet relaksim psiqik dhe me kohe nuk do te kesh problem.
Bruna (12 vite më parë)
Pershendetje! Une vete se kam pasur kete problem por mesa kam ndegjuar ose ke infeksion ose nuk je ne forme per mardhenie seksuale, pra nuk i bene me shume kenaqesi. (nuk je e eksituar).

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?