Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Emra për vajza

Pershendetje nena. Jam serisht Rina, qe jam ne javen e 34 te shtatzenise. Ju falenderoj nga zemra ato qe me kane shkruajtur. Tani une dua nga ju nena te dashura disa emra me te bukur dhe me te veçante qe ju kane ngelur ne mendje per VAJZA. Nese nuk e keni dhe bezdi kush sugjeron dhe emra me ndonje kuptim por theksoj emra me te bukur dhe te veçante.


Ju pershendes jashte mase nga zemra. I mirepres sms tuaja.

Rina Dokaj (12 vite më parë)
Dita (11 vite më parë)
Rina a vendose per emrin cilin shpresoj qe po me trego mundesisht, klm, tung.
Dita (11 vite më parë)
Sido qe te jete, emri musliman nuk eshte thene me qen arabisht mirepo jemi te porositur mi vendu femijeve emra me kuptim te mire, qe dmth edhe nese eshte turk seshte problem klm emra Amra, Berina etj
Elza (11 vite më parë)
Albana, une sa e di, emri Ajsu ka dmth turke, Aj (Ay) qe dmth Hana, dhe su (Su) qe dmth Uje. Uji i Hanes. Te pershendes.
Albana (11 vite më parë)
Pershendetje. Vetem desha nje pyetje se nuk jam aq e sigurt. Emri Ajsu, a eshte musliman nese dikush e din te lutem me lajmeroni. Me respekt, Albana.
Sara (11 vite më parë)
Pershendetje RINA, une te propozoj emrin LORENA vajza ime quhet keshtu vertet eshte emer i bukur
Dona (12 vite më parë)
Tuana, Tiara, Morea, Leandra, Dea, Lea, shpresoj se do te pelqejne, shiko edhe ne google emra per vajza, une do te lindi djale dhe ende nuk kam vendosur per emer.
Doki (12 vite më parë)
Rina, ndoshta do ishte me mire sikur te pyesje prindet e tu, pasi ty te paskan lene emer shume te bukur. Une kam vajzen me emrin Dëbora, eshte emer qe tingellon bukur, nga i cili mund te nxiret pseudonim (psh Debi) dhe me duhet te them qe karakterit te vajzes i pershtatet emri tej mase: eshte shume e embel, e degjueshme dhe jashtezakonisht e bukur.
Bruna (12 vite më parë)
Ajsi...Ajnia...Fiona...Emri i pare me ka ngel fiksim.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?