Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Pesha dhe dhëmbët

Sa duhet te jete pesha e nje 3 muajshi qe pi vetem gji... e kam djalin 3 muajsh. Kur pi shtrengohet sikur do te nxjere jashteqitjen, mos eshte se duan ti dalin dhembet?

Bruna (11 vite më parë)
Diana (11 vite më parë)
Pershendetje Bruna, pesha e nje femiu 3 muajsh varet se sa kg ka lind, psh mu vajza me ka shtuar vetem me gji 3 muajt e pare ka 900 gram, 3.300 e kam lind e 3 muajsh 6 kg ka pas. Jo nuk duan ti dalin dhembet ne moshen 3 muajshe, edhe nese dojn ti dalin nuk ka te bej me shtrengim, shume femije e kane ket gje, dmth kur te pine kane shtrengime, eshte shume i vogel dhe zorret i ka ne zhvillim dhe eshte shume normale qe te kete shtrengime keshtu qe mos ke merak se eshte shume normale. Per dhembet do te kete kruarje dhe nervoze, nuk do kete as temperature e as ndonje simptome tjeter.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?