Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Pesha trupore

Pershendetje nena.


Pyetja ime eshte lidhur me peshen e trupit tone nese dikush nga ju din ndonje diete per humbjen e peshes se qe nga lindja e dyte kam fituar 8 kg nese keni mundesi me tregoni besoj qe edhe dikujt tjeter nga nenat do ju hyj ne pune ajo ndihme.


Ju pershendes.

Diellzapz (12 vite më parë)
Diellzapz (12 vite më parë)
Faleminderit shume per komentet e juaja dhe per idete, me te vertet shume jam bere komplekse çdo shujte po me duket qe po me trashe nejse do te provoj me ece me shume ndoshta ndikon diqka, ishte dhe nje ushqim natyral dietal herba slim ne mengjes me nje gote ajke spo di ndoshta e provoj edhe kete faleminderittt shumeeee ;)
Nina (12 vite më parë)
Une e pash pyetjen qe e keni bere. Dhe pajtohem me pergjigjet qe i kane dhene me larte, se eshte shume e sigurt perderisa ta keni femiun ne gji nuk guxon asesi te perdoresh cfardo barne apo hapi qofte, edhe dua tju sygjeroj qe mos te hani ushqim te tepert edhe ti largoheni brumrave edhe pijeve me gas edhe embelsirat. Ju kisha thene qe te ecni edhe te hani salata, mish te zier, peshk edhe peme e perime, vetem largoje ushqimin e tepruar edhe para se te hani buke pini uje edhe posa te ngopeni pini uje keshtu qe uji eshte edhe i dobishem por edhe largon te ndjerit e uritur.
Alketa (12 vite më parë)
Pershendetje, pash pyetjen dhe komentet dhe me interesoi me shume rreth kesaj dietes UN. Une e lexova ate ne gjuhen gjermane dhe me sa pash ajo ishte shume e varfer per nje nene e cila ka femijen e saj ende ne gji. Une nuk te kisha rekomanduar qe tani te fillosh me ate diete per shkak qe do kesh mungesa te hekurit si dhe rezerva te tjera per qumesht dhe per vete. Sa i per perkete tabletave nuk jane te lejuara qe te perdoren gjate shtatzenise si dhe gjate kohes se gjidhenies. Une te propozoje qe te eleminosh ne mase buken e bardhe sic e kemi tradite ne ta perdorim ate, te konsumosh me shume peme/perime, mishra pa dhjam dhe pergaditja e ushqimit te mos permbaje shume yndyrna dhe besoje qe do eleminosh kg-te e tepert nga kontrolli i ushqimit dhe gjidhenija. ty 9 muaj te jane dashur qe ta sjellesh ne jete femiun dhe trupi i jot ka pesuar ndryshme te medha andaj dhe 9 muaj te tjere nevojiten ne menyre qe te viesh ne gjendjen para lindje.
Mimoza (12 vite më parë)
Jo zbon mesiguri me i pi to sa e ke ne gji po kur tja nal perdori e tash mundesh mi dhon gji djalit ma shpesh e ti me hanger sallate dhe supe pjate te madhe dhe mas ores 8 mos me hanger dhe per mengjes ha hurme kom ndigju qe dobesojne.
Diellzapz (12 vite më parë)
Faleminderit Mimoza, e shiqova kete dieten UN mirepo une nuk kuptoj serbisht sepse ashtu ishte ne net, nejse une jam shume e interesuar per qa do qofte veq mos te jete e demshme edhe per ato tabletat mirepo a ban mi perdore pasiqe djalin e kam ne gji 7 muajsh eshte? Bajagi kam stres bile 10 kg po du mi hek me lajmero, tung faleminderit;
Mimoza (12 vite më parë)
Diellza, eshte nje UN dieta lype ne google eshte mjaft e mire e kane mbajt disa shoqe e une per nje muaj i kam humb 5 kg dhe jam ende ne "regjim" te ushqimit. Ne Prishtine te ora ne Dardani jane disa hapa slim emni nuk po me kujtohet nese je e interesume e shiqoj emnin dhe te tregoj. Keto hapa i ka shiqu nje kimiste dhe me ka thene qe nuk jane te rrezikshme, nuk di sa eshte e vertete e pas dy jave tani nuk kam apetit, deri ne ora 12 ha dy molla ne 12 nje pjate me corn flake dhe qumesht, dreken komplet dhe nese me hahet embel nje cope cokolate te zeze dhe pas ores 8 nuk ha me.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?