Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Lindja normale

Pershendetja nena... jam ne muajin e 9, desha t`ju pyes, a eshte veshtire me lind normal, shume po frikesohem, i kam 20 vjet a ndikon diçka qe jom e re?... pres pergjigjen, faleminderit.

Valmira (13 vite më parë)
Nida09 (13 vite më parë)
Pershendetje Valmira. Une e kam lind bebin me 31 mars. Jam 22 vjec. Isha shume e frikesuar perpara si ti, por te siguroj qe kur te kesh beben ne dore cdo gje harrohet. Nuk ka me mire se nje lindje normale, je me e fuqishme pastaj dhe me e forte per bebushin tend. Zoti te ndihmofte dhe shpresoj qe cdo gje te shkoje mire edhe me nje bebe te shendetshme se ajo eshte me rendesi.
Dita (13 vite më parë)
Tung Valmira, te uroj lindje shume te rehatshme sa i perket qe je e re mendoj se ma mire e ke bile te deshiroj lindje normale se ska ma mire, une kam lind djalin me lindje normale, super eshte, kam pas dhimbje por harrohen te rekomandoj te jesh e pushume e qete, te ndihmon kjo shume forca per me shty gjate lindjes, klm tung.
Valmira (13 vite më parë)
Faleminderit shume... mu me ka thene mjeku qe e kam vajze, menxi pres te linde.
Edona (13 vite më parë)
Pershendetje Valmira, lindja normale eshte me e preferushme se sa lindja cezariane, per shendetin e nenes, keshtu edhe mjeket rekomandojne. Une kam lind ne menyre normale djalin, ka qene lindja e pare, jam frikesuar pak, po gjithçka do te shkoje mire, me besim te zoti. Ishalla ki lindje me kollajllak edhe nje femije te shendetshem.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?