Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Ushqimi tek beba 8 muajshe

Pershendetje nena, deshta tju bej nje pyetje, e kam nje bebe 8 muajshe dhe deri me tani e kam ushqyer me pure te ndryshme, keksa te bluar, peme, mirepo deshta tju pyes se kur mundem me fillu me ushqy edhe me buke d.m.th me gjellat qe i pergatis per vete ose me persheshe me buke te grimcuar, kos, etj. Ju faleminderit i mirepres keshillat tuaja, ju faleminderit.

Edita (13 vite më parë)
Mimoza (13 vite më parë)
Pershendetje Edita, kosi sidomos ose jogurt dhe djathi te ri nese ke mundesi me siguru jane produkte qe mundesh me e ushqy beben tuaj dhe ne kete moshe perpos mishit dhe kripes mundesh me e ushqy beben me te gjitha gjellerat, pemet dhe perimet. Ne gjelle pasi e pregadit ia qet nje luge te cajit (jo reqelit) vaj ulliri. Une kam lexuar qe per bebe eshte me mire tia pregaditesh ushqimin vecmas nga ju psh pak brokolli, spanak, patate, ori, lulelaker, qepe te reja etj i zien dhe i qet ne mikser (bllender) ne pjate ia qet nje luge vaj ulliri e nese nuk e han beba mundesh pak krip sa per shije, shume pak.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?