Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Dua një emër për vajzën time

Pershendetje te gjitha nenave shqiptare kudo qe ndodhen.


Ju lutem me ndihmoni ta gjej nje emer per vajzen time qe kam me lindur edhe nje muaj. E kam nje djale, eshte 2 vjeç e gjysem, emrin e ka Blerti, kam deshire edhe vajzes t`ja vendos nje emer te bukur pak si ngjashem me djalin.


Ju pershendes nga zemra, me respekt, Jeta.

Jeta (12 vite më parë)
Meri H. (11 vite më parë)
Donika kunata jeme ka tentu me ba vajz me qet kalendarin kinez po ska pas sukses se prap ka djal, edhe me data i ka kqyr,se une skam ide qysh asht ai kalendar, me data ka tentu po ska pas sukses. Edhe kunates se syte e kqyrke i dilke qe vajz ka me lind po edhe asaj i ka than qe djal e ki. Kshtuqe qetij kalendari mos i beso. Ishalla lind fmij te shnosh e te hec mire.
Donika Elshani (11 vite më parë)
une jam nje nene qe kam nje vajz 3 vjeqare kur km mbet shtatzane me voajzen e pare sipas kalendarit kinez me ka dal qe do te lind nje vajz dhe ka qene e sakt por tani jam ne prag te lindjes se dyte kur kam mbet shtatzene ne kalendarin kines ka dal qe do te lind djal por mua mjeku me ka thene qe do te lindesh vajz dmth me shtatzani te dyte testi me duket ska qene i sakt ju lutem a mund dikush te me thote diqka
Jeta (12 vite më parë)
Ju pershendes te gjithave juve qe me keni shkruar dhe me ndihmoni ta gjej nje emer per vajzen time te ardhshme, te pershendes perzemersisht ty, Lila, Bruna, Venera, Edita, Dita, dhe ty Ana. Ju flm shume te nderuara.
Lila (12 vite më parë)
Te uroj lindje te lehte, emri Tuana;
Jeta (12 vite më parë)
Bruna te flm e nderuar, patjeter qe do te shkruaj kur ta vendosi per emer te vajzes sime, flm edhe njehere e nderuar shume, te uroj çdo te mire.
Bruna (12 vite më parë)
DANIA - e bukur, DARIA - e ditur me kulture, ELIZA - unike e çmueshme, ERINA - zonje e bukur, ERMINA - miqesore, INES - dashamiresi, NADA - bujari, RAJANA - dere e xhenetit, REINA - mbretereshe paqesore, RUBINA - e bekuar me dashuri, ujevare, SABRINA - trendafil i bardhe, TARA - yll, UERDA - trendafil, keto jane te gjithe emra musliman, kur t`ia vendosesh emrin te lutem me thuaj çfare i vendose.
Venera (12 vite më parë)
Per fillim te deshiroj nje lindje te lehte dhe nje femij te shendosh e per emer Blerona Blerta Blinera Bleranda etj etj.
Edita (12 vite më parë)
Bertina
Dita (12 vite më parë)
Lindje te rehatshme e nderuar Jeta femije te shendoshe hajrit emer berina amra shejma klm.
Ana (12 vite më parë)
Te deshiroj lindje te lehte emra per vajza p.sh BLERDINA;

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?