Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Qumështi Aptamil

Pershendetje nena, deshta t`ju pyes qka mendoni cili qumesht eshte me i miri (pos qumeshtit te nenes) per bebet tash bebi im ka 8 muaj e shoh qe nuk po i mjafton qumeshti im e desha ti jap qumesht shtese. Çfare mendoni per Aptamilin, ma kane rekomanduar disa shoqe po une ende nuk kam filllu me perdore asnje, me tregoni nga pervojat tuaja. Faleminderit te gjithave!

Diellza (13 vite më parë)
Bena (13 vite më parë)
Pershendetje, e kam djalin 3 muajsh, e ushqej me hipp a guxoj me ja ndru qumeshtin me i dhane Aptamil nese e ka pervoje ndonje nene le t`me ndihmone sa me pare se djali nuk po ma pine qumeshtin hipp, ju faleminderit.
Alketa (13 vite më parë)
Une vajzen time e kam ushqyer me Aptamil. Mund te them qe eshte njeri prej qumeshtit formule me i miri i cili ofrohet ne tregun aktual kosovar ku tretja e tij eshte e mundur edhe ne uje shume pak te vaket pra, nuk mbetet si kokrra. Une jam shume e kenaqur me kete marke. Kam perdorur ne fillim ne diten e pare te lindjes se vajzes HIPP per shkak qe nuk kam pasur ende qumesht gjiri por nuk e ka pranuar pastaj me vone kete lloj (kane nje dallim te vogel ne ere, shije dhe tretje). Te rekomandoje kete qumesht edhe per shkakun qe e prodhon nje firme e cila ka shume vite eksperience ne kete drejtim.
Vlora (13 vite më parë)
Pershendetje Diellza, une per vete e kam rrit djalin me qumesht formule pasi qe gjirin se ka marre kurre dhe kam perdor qumeshtin formule NAN1 pastaj 2 e 3 nejse kjo shkon me moshe te bebit. Edhe qumeshti Aptamil eshte shume i mire, mos dysho hiq ne cilesi po une e kam perdore NANIN pasi qe ne spital bebja ime u ushqy 10 dite me kete qumesht edhe skam dashte me ja ndrru edhe se eshte gjind ma lehte ne qdo barnatore. Shpresoj se te ndihmova sado pak. Ishalla bebi rritet shendetshem.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?