Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Receta - ilaçe natyrale gjatë shtatzënisë

Pershendetje nena, une deshta me e nda me ju nje recete i cili sheron bakteriet gjate shtatzenise (sidomos Escherichia coli). Ndoshta dikush ka nevoje per te, ne vend se me perdore ilaçe te farmacise.


# 25 gram rrenje majdanozi


# 25 gram  limon me levozhge


# 20 gram mjalte


# 2 dl vaj ulliri


Rrenjet lahen dhe se bashku me limonin bluhen ne mikser (blender). I shtoni 20 g mjalte dhe 2 dl vaj ulliri. Ruhen ne nje kavanoz (tegel) qelqi te paste. Hani nje luge gjelle para mengjesit dhe nje para darkes. Deri sa te perfundoni krejt kavanozin. Perseritni analizat, nese prap keni bakterie, perseritni dozen e njejte te receptit derisa ju kalon.


*Te une personalisht ka pas shume efekt.


Ju lutem kushdo qe ka kesi recepta me ilaçe natyrale qe mundemi me i perdore, shkruni ketu, le ti marrim krejt nanat. Flm Tung.

Danisa (12 vite më parë)
Edo (11 vite më parë)
Libido, purrin ne Kosove i thone preshit :)
Libido (11 vite më parë)
A mund te ma shpjegoni kujt i thuani `purrin`?
Dallja (12 vite më parë)
Pershendetje Danisa, Shume ide e mire kjo, besoj qe shume nana, shtatzana kane me pas nevoje. Une e di nje per shtatzana per lehtesim te jashteqitjes. KAPSLLEKU # Kumbulla te thata # Uje # Sheqer I zien krejt keto, i len me u ftohe, edhe mandej e pin si kompot po edhe kumbullat e ziera mund ti hani. Keto ndihmojne shume ne kapsllek te shtatzanat, po edhe te femijet eshte shume efikase.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?