Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Gjumi i parehatshëm i bebes sime

Pershendetje, e kam djalin 4 muajsh dhe gjate dites flen mire por ne darke kur e vendos ne gjume e ze por pas gjysem ore zgjohet prap. E perkund dhe e ze serish por rri gati dy ore fle gjume - ferko syte fle - gjume - ferko syte... ka raste dhe gjate gjithe nates me kete rritem. Ju lutem mund te me thoni nese keni pasur dhe ju nje pervoje te tille dhe si keni vepruar? Pergjigje se jam tejet e lodhur nga kjo gje pasi jam dhe vetem jetoj ne fshat dhe skam kohe te pushoj fare. Madje po me iken dhe gjiri nga kjo pune... pergjigje sa me shpejt. Theksoj se nuk e ka pasur kete problem me perpara.

Bruna (13 vite më parë)
Edita (13 vite më parë)
Tung Bruna, vetem stresin largoje se krejt gjinin ta ndal. Perndryshe mundoju bonja nji orar djalit, diten leje ma pak ne gjume. Leje le te luan, le te lodhet, ta shpenzon energjine, e besoj qe ka me te flejt ma mire. Tung klm.
Donqe (13 vite më parë)
Per gjirin te rekomandoj çajra dhe langje te pish sa te mundesh edhe kam ndegju qe BOZA eshte shume e mire...klm te pershendes;
Bruna (13 vite më parë)
Po Donqe une jam... djali im tani ka fillu ta beje kete pasi une e kam lene pa lidhur deri 1 muaj e gjys dhe u mesua se kishte problem... po per gjirin ç`me rekomandon te perdore...?
Vjosa (13 vite më parë)
Bruna, ndoshta beba jote me shume rehat e ka nese flen permbys. Beba ime tash 1 vjet i mbushi edhe akoma zgjohet naten gati 10 here brenda nates vetem don me pi gji.
Doonqe (13 vite më parë)
Pershendetje Bruna. Edhe une e pata qet problem po me doket qe ju ma dhate nje koment per pyetjen time prej djepi ne krevat? Lidhja pak durt mos te prek ftyren deri sa te rritet pak e te msohet me duart e veta. Qashtu po ja boj une se edhe vajza ime shume e ferkon fytyren deri sa po flen po ja lidhi me nje pelene te holle kur po flen ia zgidhi ama prap qohet naten duhet prap me ja lidh, deri sa te mesoj me flejt qeshtu duhet me ja bo skom zgjidhje tjeter, shpresoj se te ndihmova pak.
Dita (13 vite më parë)
Djali i ka 3 muaj, tash qe dy jave keshtu me ndodh flen mirepo zgjohet shpesh por naten pas 2 ores flen deri ka 6 a 7 mengjes ngapak leviz ose e shploj se i vjen nxehte ose ia jap cucllen ose najhere me pi edhe flen dmth i ri gati mos mu qu me qajt, tana provoj ndonje prej metodave, dije se djemte sdojne shume nxehte me i vesh trashe.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?