Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Problemi me gjinjtë

Jam nje nene mjafte e shqetesuar ngase kam lindjen e 2 femijeve neser mi ben nje jave po une kam problem me gjinjte, sepse ata me grinden shume veq sa copsa qe nuk me kan ra, i lyj me nje yndyre daktanoll qe ish e mire eshte per goje te bebes por kot na fillim kur i dha djalit gji me dhembim teper a ju lutem kush dini te me ndihmoni ngase kam shume dhimte.

Rita (12 vite më parë)
Besa (11 vite më parë)
Pershendetje nena, jam ne hall shume te madh, kam lindur qe 5 dite, po kam problem rreth gjirit po me dhembin shume kur po i jap bebit me pi qumesht. Cka me kishit rekomandu, ju lutem ju qe keni problemi si une tregomeni ndonje ide qe ju kane shnosh se une po kam problem shume, maja e gjirit eshte ba gjak marrova besomni!... Ju pershendet Besa shume nena te nderuara!!!!!
Erna (12 vite më parë)
Tung Rita, Edhe une kom pas probleme me gjinj pas lindjes, edhe une si ti i kam ly me daktanol, edhe gjithcka ka qene ne rregull. Keshtu qe mendoj qe edhe ty kane me te kry pune.
Vali (12 vite më parë)
Pershendetje Rita, e kuptova hallin tend dhe mu duk vetja se jam une ajo, te njejtin problem e kam pasur edhe une dhe kjo me ka zgjatur 3 muaj, eshte shume e veshtire, une kam perdorur daktanol, po edhe AKANTARION, i kam ly shume shpesh dhe mundesisht lej pak te ajrosen, po ju sygjeroj qe te shkoni te mamija apo mjeku-pediater qe te meson per poziten e bebit gjate gjidhenjes, me se shumti mu me ka ndihmu mjeku, ju pershendes duke ju deshiruar sherim te shpejt!
Bruna (12 vite më parë)
Kontrollo se mbase nuk ke gji... kjo ne te shumten e rasteve per kete ndodh... shpresoj te mos jete kjo...
Dita (12 vite më parë)
Tung, shpresoj qe te sherohen mirepo edhe une 1 muaj kam qene po ne kete hall, sa qe bertitsha nga dhembja sidomos kur fillonte me thith sepse i kisha thithkat varre nuk i kam ly me asgje veq i kam shperla me uje dhe me jane sheru.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?