Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Duhanpirja gjatë gjidhënjes

Pershendetje per te gjitha nenat.


Pyetja ime eshte se a ndikon duhanpirja ne foshnje gjate gjidhenjes? Ju lutem me tregoni dhe a e konsumoni ju sa jeni duke i dhene bebes gji? Ju lutem me tregoni, faleminderit nga Afi.

Afi (13 vite më parë)
Tija (13 vite më parë)
Pershendetje Afi, natyrisht qe çdo gje ti e konsumon patjeter qe do ta thith edhe femiu i juaj permes gjirit, andaj nese ju mundeni me lene duhanin eshte gjeja me e mire qe ti mund ta besh per femiun tuaj, te pershendes dhe shpresoj qe se paku te kane ndihmuar fjalet e mia dhe te uroj qe femiu yt te rritet i shendoshe. Me respekt, Tija.
Elissa (13 vite më parë)
Afi, duhani ndikon per te keq, ne te gjitha menyrat e mundshme per te keq, e sidomos gjate gjidhenjes, krejt nikotina kalon ne qumesht, edhe me ane te qumeshtit kalon ne trupin e foshnjes. Bile te foshnjat me ambient duhani mundet mu shkaktu edhe vdekja per shkak te frymemarrjes. Per qato edhe rekomandohet cka me honger, per shkak se krejt kalon ne organizmin e foshnjes. Te rekomandoj qe as te mos qendron foshnja ne ajer duhani. Tung tung.
Afi (13 vite më parë)
Faleminderit Tija, por pyetja ime ka qene se a shkon duhani drejt ne gji, kur ta pije, se per tym e di qe s`bon ne ambient me lane beben, pres pergjegjen tende, faleminderit Afi.
Tija (13 vite më parë)
E nderuara Afi natyrisht qe eshte i demshem, tymi i duhanit per beben tuaj, jo vetem qe eshte i demshem gjat gjidhenjes por edhe ne ambientin ku jetoni eshte demshem, pasojat qe vijne nga tymi duhanit jane: kollitja, veshtiresi ne frymemarrje, astma, demton mushkerit e bebit tuaj, etj. Ju kisha lutur qe ta ruani bebin tuaj te pakten kursejeni kur i jepni gji. Me respekt, Tija.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?