Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Të folurit e fëmiut 6 vjeçar

Pershendetje nena, desha qe t`ju pyes se femiu i kunates time tani me ka 6 vjet, por ende nuk flet asgje, i ka bere te gjitha kontrollimet e mjekut si dhe fotografime te kokes por te gjitha i kane dale shume mire. E kemi pas gjithka per ta kontrolluar si per mesysh ashtu edhe per shendet, te gjitha jane ne rregull po nuk flet hala. Nena eshte shume e brengosur per femiun qe nuk i flet, ajo e ka vetem kete femije. Ju kisha lut te gjitha nenave neqoftese din ndonje pergjigje te ma tregojne rreth kesaj teme?! Respekte.

Laura (11 vite më parë)
Laura (11 vite më parë)
Pershendetje Denisa, po femija ndegjon shume tv po edhe ne qerdhe shkon 4-5 ore, e po nuk e di se qa eshte problemi, flm per mendim.
Denisa (11 vite më parë)
Tung Laura, a mos shikon shume TV femija i kunates? Sepse nese degjon mire, sme duket qe eshte problem. Por nese shikon TV shume, atehere duhet me ia ndalu, se paku me e lan vetem 1-2 ore ne dite. Se TV-ja ndikon shume te femijet, mesohen vetem me ndegju, e behen dembele ne te folur. Tung, klm.
Laura (11 vite më parë)
Flm Mimoza per mendimin tend, por nena e ketij femiu normal qe i flet qete dhe mire, ky femije i kupton te gjitha gjerat, si dhe ky femije e ka zerin por vetem pisket e nuk e thote fjalen, por kur ti themi ne dicka e kupton, dhe qa ti themi ne ai ashtu vepron.
Mimoza (11 vite më parë)
Nena duhet ti perkushtoj shume kohe femijes dhe cdohere ti flasi me fjale te embla, te bukura dhe te mos ia persdyte fjalet qe ti theksoj ai apo ajo! Nuk kam pasur kesi ngjarje mirepo kam ndegjuar sepse edhe tetja ime e ka nje kunate dhe asaj te 2 femijet nuk i flasin. Nuk di cfare te them, ndoshta e folura tek disa femije vjen me ngadale?! Ju pershendes dhe ishalla Zoti i ndihmon femijes qe te flase.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?