Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Gjidhënja

Pershendetje per juve. Kam femijen e pare, nje vajze 14 diteshe, po e ushqej me qumesht te gjirit... por po e nxjerr me pompe edhe po ja jap me shishe, se maje nuk kam, vajza s`po din me thith, aty po bohet nervoze shummeeee edhe po qan gjate... Po ju lus nese dini dikush ndonje metode ma praktike per me mesu vajzen me marre gjinin? Me shkruani. Qumesht po kam jashtezakonisht shume. Ju pershendes. Flm.

Pranvera (11 vite më parë)
Pranvera (11 vite më parë)
Ju falemnderit per keshilla, po provoj qeshtu me vnu ne gji gjate gjithe kohessss, shpresoj me pas sukese.
Edina (11 vite më parë)
Pershendetje Pranvera, menyra e vetme me u msu me thith eshte me e mbajte sa ma shume ne gji. Edhe une e kam perdore pompen, por nje kohe te shkurte, sepse une i jepja gji vetem me njerin gji, e pastaj tjetrin e pompoja, po kjo ishte e gabuar. Pasi e largova pompen, e leja bebit te thithte, dhe u mesua. Keshtu qe, sa ma shume mbaje ne gji, mesohet, ia merr doren :) Tung klm.
Ana (11 vite më parë)
Pershendetje Pranvera, se pari urime per vajzen, ishalla me jete te gjate. Mundohu qe naten kur ti jep vajzes me pi, ma shpesh shtine ne gji, e jo prej shishes, e diten jepi here me shishe here ne gji, deri sa te mesohet edhe une e kam perdore pompen rreth dy jave pastaj bebi u mesua. Shpresoj te kem ndihmuar sado pak klm.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?