Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Mospërgjigjja e pediatrit

Pershendetje nena te dashura, te them te drejten nganjehere jam e nervozuar pse pediateri nuk ma kthen pergjigjen edhe nuk me ka ndodh 1 here, po qe 5 pyetje nuk po mi kthejne, a ju ka ndodhur edhe juve keshtu?

Diana (12 vite më parë)
Dr. Med. Selim Thaqi (12 vite më parë)
Te nderuara Nena dhe te interesuar te tjere, Ju kerkojme falje ne menyren me te sinqerte per pamundesine e pergjigjes ne pyetjet tuaja te shumta, qe kane te bejne me shqetesimet e me te dashurve tuaj, e qe eshte si rezultat i arsyeve dhe rrethanave vertete objektive. Megjithate duhet t'iu japim edhe disa sqarime shtese. Para se gjithash rubrika "Pyet Pediatrin" ne kuader te ketij portali nuk eshte rubrike ne linje te drejperdrejte ("online") dhe si e tille nuk eshte e parapare qe ti zgjidhe problemet emergjente shendetesore te me te dashurve tuaj. Ajo kete nuk e pretendon asnjehere, pavaresisht nga ajo se cili do te jete mjeku - pediater bashkepunetor i kesaj rubrike. Problemet emergjente shendetesore zgjidhen domosdoshmerisht ne institucionet perkatese shendetesore, ne kontaktin e drejtperdrejt me pediatrin e femiut tuaj ose duke na kontaktuar neve permes telefonit 044/193468. Te gjitha pergjigjet per interesimet tuaja te tjera per me te dashurit tuaj qe nuk jane te karakterit emergjent mund ti gjeni nese klikoni ne rubrikat perkatese te portalit tone, varesisht nga mosha e femiut tuaj, e me pastaj duke klikuar ne artikullin i cili ju intereson. Rubrika jone eshte para se gjithash me karakter edukativo-shendetesor dhe jo me karakter diagnostiko-terapeutik. Ajo eshte, para se gjitha, krejtesisht ne baze vullnetare. Varesisht nga koha ne dispozicion mundohemi qe t'i pergjigjemi pyetjeve te cilat jane te rendesise se pergjithshme dhe pyetjeve pergjigjet ne te cilat nuk mund t'i gjeni ne artikujt e shumte te cilet i keni ne kuader te portalit tone. Pyetjet dhe shqetesimet e tjera te rendesise se veçante perreth me te dashurve tuaj duhet t'i parashtroni ne Institucionet perkatese shendetesore, pediaterve tuaj ose ne telefonin tone kontaktues. Shpresoj se shpjegimet e dhena do te kontribuojne ne mirekuptimin e ndersjelle dhe ne ate qe pritjet tuaja nga rubrika jone te jene me reale. Duke Ju falenderuar ne mirekuptim, ju deshirojme shendet te mire Juve dhe me te dashurve Tuaj.
Diana (12 vite më parë)
Pershendetje nena te dashura, tani qe e di qe nuk jam e vetmja nuk ua shoh per te madhe, por vetem qe me nervozon fakti pse gjinekologja i kthen mbrenda me pak se 24 ore, e pediaterit jo,edhe jane 2 perdiater, por mire tha Eda 1 fatmiresisht mund ti pyesim nenat qe te gjitha kane nevoje, ju pershendes shume.
Erza (12 vite më parë)
Po valla shume here po me ndodh sdi pse edhe une shume pyetje ju kam bere nuk mi kane kthy pergjigjjet. Tung ju pershendes.
Eda 1 (12 vite më parë)
Perdhendetje Diana, sigurisht qe me ka ndodhur edhe mua, ndoshta jane shume te zene, perkunder gjinekologes qe kam marre pergjigje brenda 24 oreve, fatmiresisht mund t'i pyesesh edhe nenat, te gjitha kane pervoje me femijet e tyre...Cdo te mire :)
Ana (12 vite më parë)
E njejta gje edhe me mua. Sme kane kthyer pergjigje, flm.
Orinda (12 vite më parë)
Po me ka ndodhur dhe mua. Edhe une kam pyetur disa here dhe asnjehere skam marre pergjigje nga te dy.
Lina (12 vite më parë)
Pershendetje Diana, edhe mua me ka ndodhur qe iu kam bere pyetje pediaterve por nuk me jane pergjigjur, keshtu qe tash as qe tentoj te bej pyetje tek pediatri sepse me te vertete kisha nevoje per nje pergjigje qe nuk e mora asnjehere. Kam has ne shume pergjigje qe kane kthy vetem kane dhene linqet. Ne linqet i kemi lexu por ndonje here kemi nevoje per nje sqarim me te hollesishem. Te pershendes dhe cdo te mire.
Dita (12 vite më parë)
Tung e dashur Diana une qe 5 muaj kurre nuk i pyes pediatrat ketu te bebaime me ta thane te drejten se veq 3 pyetje mi kane kthy e mo sa here me dhjetra hera kam shkru kur s`mu kane pergjigje edhe e kam lene krejt kete pune se thojsha me ba me shkru ketu ma bllokojne krejt kisha frike e sa per gjinekologen e dua shume se gjithe ka qene precize shume, a mka knaq shume flm prej saj edhe prej nenave te dashuraaaaaaaa keshtu qe dmth sqenkam veq une qe skthejne se kam lexu qe disa nena skane marre pergjigje, flm shume qe e hape kete bisede, klm.
Shpresa (12 vite më parë)
Shume here me ka ndodhur edhe mua  edhe mo as qe e kom nijet me i shtru pyetje, se bash po me nervozojne; ok tung Diana te pershendes nga Belgjika.
Bruna (12 vite më parë)
Jo nje here por me qindra here nuk je e vetmja....
Blerta (12 vite më parë)
Po me ka ndodhur dy here po nuk e di se pse!
Mimoza (12 vite më parë)
Me ka ndodhur edhe mua Diana. Mirepo nuk jane gjithe njerezit njesoj ndoshta priton ti kthen te gjitha apo nuk iu gjen pergjigje pyetjeve te sinqerta. Pershendetje per ty.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?