Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Thimthat e qara te lehonat

Pershendetje, kam nje bebe 1 javeshe dhe kam shume problem ta ushqej pershkak te thimthave shume te qara, a mund te me ndihomi cfare mund te perdore per ti sheruar?

Blerta (12 vite më parë)
q.b (7 vite më parë)
kot flas?n keta te gthe numer 1 ne bote per ivf donacjon dhe zgjedhje gjinie eshte qipro turke. Une kam 3 vajza dhe doja nje djale. Nje familje qe kishte qene ne Qipro per percakt gjinie dhe kishte pas sukses me rekomandoi qipron turke. Me dha numrin e kordinatorit te pacienteve shqiptar ne ate klinike te qipros. ?shte nje djale fantastik kordinatori nga tirana qe punon ne kliniken e ivf it te qipros. Shkova edhe une dhe tash kam 2 djem. Nuk kam pare akoma klinike me te organizuar dhe profesionale se klinika e Qipros turke. Kuzhdo qe deshiron te percaktoi gjinine e femijes ose te provoj ?vf me donacion jua keshilloi dhe te jeni te sigurte qe do te keni sukses. Personi qe punon si kordinator i pacienteve shqiptar ne kliniken e qipros quhet Gerdi Biraçi. Eshte nje djale fantastik dhe shume i ndershem. Po ju jap edhe numrin e tij qe te komunikoni me te. 00905338387884. Mos humbni kohe o shqiptar vetem ne qipro keni sukses.
Eda 1 (12 vite më parë)
Pershendetje Blerta, fillimisht bebit i uroj jete te gjate dhe pa brenga, kjo qe po te ndodh ty eshte shume normale, nese ke dhimbje gjate thithjes te rekomandoj t'i blesh ne barnatore ose qendra tregtare jane si maska te plastikes me maja ne mes e kan nje bire dhe nga aty del qumeshti dhe ti nuk ke dhembje, fatkeqesisht nuk e di emrin e tyre dhe nuk di t'i spjegoj me mire por mua me kane ndihmuar.
Blerta (12 vite më parë)
Faleminderit shume per ndihmen dhe keshillen tuaj!
Eda (12 vite më parë)
Blerta, mos e ndaj nga gjiri assesi. Lyeji me ndonje lloj yndyre dhe je me e durueshme ndaj dhimbjeve sepse me te vertete ia vlen. Te rritet i shendoshe bebushi!
Pranvera (12 vite më parë)
Me pantenol yndyre mundesh me i ly, eshte vitamin qe regjeneron indet e demtuara, ose mikonazol gel 2%.
Lola (12 vite më parë)
Lola te njejtin rast kam pas edhe une po degjo mjeku me ka pas rekomanduar nje lloj gelli dhe nuk kreu pune dhe keshtu edhe pse kisha gji une u detyrova tja kthej me shishe se beba unt nuk mundesha me i dhene se kisha shume dhimbje. Me pastaj me treguan qe vetem me vitamina AD te bebeve dmth me i ly majet e gjinjeve, suksese e bebit jete te gjate.
Shpresa (12 vite më parë)
Pershendetje Blerta, i uroj vajzes rritje te shendetshme, edhe une e kam pas te njejtin problem si ti dhe ja kam bo cdo dite me uje te nxehte dhe kamomil i kam shperlare dhe me asgje tjeter. Tung, klm.
Ina (12 vite më parë)
Une te rekomandoj te blesh nje ilac ne farmaci multi mam quhet dhe lyeji thithat dy here ne dite, eshte shume i mire pasi une e kam perdor vete dhe ma ka dhene gjinekologia. Jam e sigurt se do mbetesh e kenaqur!

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?