Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Ushqimi tek bebet 15 javeshe!

Pershendetje te dashura nena. Para 3 muajsh e gjysme kam lindur nje djale te shendetshem 4 kg, ne javen e pare te muajit te trete i kishte 7 kg, qe do te thote 1 kg cdo muaj, e ushqej vetem me qumesht gjiri. Por desha t'ju pyes juve a mund t'i jap ndonje ushqim shtese si banane, apo dicka te HIPP-it, kur i jep dicka lepihet dhe buzeqesh. E kam vetem nga deshira qe t'i jap dicka per te ngrene por jo rregullisht sepse insistoj qe deri sa ti mbush 1 vjet t'i jap qumesht gjiri. Cdo te mire juve dhe engjujve tuaj.

Eda 1 (13 vite më parë)
Majlinda ... (9 vite më parë)
Sa per informacion: Kapiteni i Shqipërisë që e ka emëruar të birin me emër të lasht ilir, Boiken.
Eda 1 (13 vite më parë)
Ju falenderoj nga zemra per pergjigjet e juaja Diana dhe Pranvera, edhe pak dite do te filloj me ushqime te HIPP-it. Dite te mbare :)
Pranvera (13 vite më parë)
Pershendetje Eda, te gjitha produktet tjera te HIPIT pervec qumeshtit formule perdoren nga muaji i 4.
Diana (13 vite më parë)
Pershendetje Eda, une kam tani vajzen 11 muajshe, por ushqimin e pare te hipp-it ia kam provuar me 4 muaj, vajza ime kishte edhe probleme me kapsllek pradaj ia kam dhene tegell te dardhes, por ka lloj lloj prej tyre, pasi ti ben bebi 4 muaj mundesh me i dhene, por te kisha preferuar vetem ato qe kane peme, mbase paske gji te mjaftueshem, i uroj bebit jete te gjate.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?