Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Si mund të kem më shumë gji?

Te dashura nena dhe mike, me duket se nuk po kam gji mjaftueshem per bebin tim 2 muajsh, me keshilloni cfare te ha apo te pi qe te kem me shume?


p.s: shume kisha dashur te kemi ketu nje chat dhe te komunikonim dhe direkt.


Ju pershendes.

Elona (12 vite më parë)
Nita ^ ^ (8 vite më parë)
Shumë prekse :((
Jeta (12 vite më parë)
E nderuar, une e kam djalin 2 muajsh dhe kam verejtur qe kur pij qumesht kam gji me shume, ndoshta nuk eshte e njejte tek te gjitha nenat. Gjithashtu te sugjeroj qe ta vesh ne gji femijen sa me shume qe mundesh.
Eda 1 (12 vite më parë)
Elona, une per vete pi Ice Tea per ardhjen e qumeshtit dhe ka shume e efekt, ha gjera te embla dhe pi sa me shume lengje, nese prape nuk te vjen gjiri atehere ka çaj nga HIPP per kete por nuk e di si quhet, gjithashtu veje bebin sa me shume ne gji sepse sipas specialisteve qumeshti stimulohet nga truri. Eshte deshira e sciles nene per komunikim direkt, besoj se do te bejne dicka ne kete aspekt :) Cdo te mire.
Eda (12 vite më parë)
Elona, une do te keshilloja te vendosesh bebin ne gji sa me shpesh qe mundesh... thithja e stimulon qumeshtin edhe me shume. Nese gjate thithjes se njerit gji ndien nje lloj therrje te lehte ne gjinin tjeter dmth qumeshti eshte stimuluar. Cdo te mire ty dhe bebit!

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?