Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Ushqimi i bebes 12 muajshe
Pershendetje nena te dashura, une e kam nje djale me 19 i mbush 1 vjet, desha tju pyes cfare ushqime kryesisht i jepni ose i keni dhene femijeve tuaj ne kete moshe e kam fjalen per 3 vaktet kryesore, mengjes, dreke, darke, sepse jam ne hall spo di cfare ti jap, cfare eshte me e mira per te gjate 7 diteve te javes po me mbarojne edhe idete, me jepni mendimet tuaja?! Ju faleminderit paraprakisht per pergjigjet tuaja.
Djella (13 vite më parë)
Djella (13 vite më parë)
Pershendetje, faleminderit Yllka dhe Diana, djali im tash i ka 10.500 gr ama duhet ma shume deri 12 kg duhet se ka lind 4.160, faleminderit per komentet tuaja, tung pershendetje.
Yllka (13 vite më parë)
Pershendetje Djella,une e si i ka bo femiu im 4 muj kam fillu me ushqime te ndryshme vetem qe ate kohe te bluara tash copa sikur i ritun.Ne mengjes mundesh peme ja ndryshon cdo dite nje cop buk ja lyn me ndonje krem dhe ja qet nje cop domate,diten tjeter 1 ve te zier kshtu dicka por ja ndryshon por pemet qumsht ose lang portokallit jepja me got.Dreken perime, oriz ,mish,peshk, gjella .Darken diqka te lehte gati sikur mengjesin por pa pem.Gjate dites si deserte i jep ndoni jogurt,smok,buk terun te reshkt,karota,teranguj ushqimev me sheqer mundou sa ma pak.Une kshtu djalit tim i dho dhe jam e knaqur se ky tash i han krejte llojet e ushqimev pa problem.Kryesorja ushqime te shendetshme i jep.Tung kalofsh mire djalit i deshiroj fat :) i bofshin mire ushqimet :)
Diana (13 vite më parë)
Pershendetje Djella, sic duket nuk je e vetmja, edhe une sapo deshta ta shtroja kete pyetje ,edhe vajza ime me 27 i mbush 1 vit, dhe te them te drejten nganjehere edhe une nuk di cfare ti beje, sepse gjithehere te njetin ushqim nuk po e han, edhe pse ja ndryshoj cdo dite ushqimin. Sa kg i ka djali yt? Vajza ime i ka 9.700 dhe me duket pak me peshe, sepse pediatri me ka thene qe duhet ta 3fishoj peshen kur ti mbush 1 vit, shpresoj qe nenat tjera te na ndihmojne me ndonje recete. Tung, te pershendes.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?