Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Si t`ja heq djalit shprehinë e të fjeturit në djep?

E kam djalin 3 muajsh. Ne muajin e pare ka fjet ne shtrat te tij, por tash e kemi mesuar me djep me fjet, a e din dikush ndonje metode si me heq beben nga djepi e me e mesu me fjet ne shtrat prape? Pershendetje.

Liridona (12 vite më parë)
Liridona (12 vite më parë)
Pershendetje nena, shume faleminderit per pergjigjjet tuaja. Une tash e kam zgjidhur kete problem, une tash e qes djalin ne maksikoz e hulati deri sa te flen e si te nxen gjumi e heki e qes ne shtrat me ni cucull mashtruese tash ka mundesi qe edhe pa e qit ne maksikoz flen vet, ne fillim provoni qitshtu masnej edhe maksikozin e hjekni... Pershendetje.
Diana Z (12 vite më parë)
pershendetje bessa,o beso po ta besoj edhe po mendoj se qysh po mundesh edhe naten me hulat,hajde gjat dites,po naten qe leviz ndonjeher,une vajzen time prej 3 muajshe e kam qit ne djep,e kam mbajt 2 muaj pastaj ia filloj vera,edhe qajke shum me qit ne djep,pastaj e mbaja 3 ore deri 4 qut deri sa u lodhke shum,edhe se shikojke ku me flejt veq me flejt,pastaj vetem jam ra me te ne krevatim tim dhe i kam dhen gji dhe menjher ka flejt,tash kurr nuk e kam problem se ku flen ,ku te qes flen,ju pershendes
Bessa (12 vite më parë)
Edhe une e kam te njejtin hall, e kam djalin 5 muajsh, ai nuk fle ne shtrat, pasi eshte mesuar ne djep. Edhe naten ne djep fle, ju lutem na ndihmoni?! Ju pershendes.
Mimoza (12 vite më parë)
Pershendetje Nena. Djali im eshte 5 muajsh po edhe un si ju e kam vendos menjeher ne djep sepse me ka kajt tejmase. po qe nga muaji i 3 kam vendos me ja hjek djepin. kur i vjen gjumi e le te kaje mir e mir dhe pastaj lodhet e flen ne krahun tim. tani e vendosi ne krevetin e tij dhe flet 2-3 or ashtuh. provone ashtuh ndoshta keni sukses sepse un kam arritur suksesin qishtuh Tung.
Tringa (12 vite më parë)
Tung Liridona, edhe une kam djalin 3 muajsh dhe asesi te fleje ne shtrat po vetem ne djep, nese nuk e vendos ne djep atehere nuk flen fare... Edhe une e kam qit ne djep qe nga muaji i dyte. Nese ka dikush pervoje ne kete aspekt te na ndihmoje se si ta heqim kete shprehi?

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?