Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Cfarë të bëj mos ta lërë gjirin?

Pershendetje nena, kam femijen gati 2 muajshe por ka 2 dite qe shume me zor e merr gjirin, qan shume sepse ka uri por duhet gati 10 min per ta lutur qe tma marr gjirin, i ka edhe hundet e zena dhe ka kolle, a mund te me keshilloni se cfare te bej qe te marr gjirin si perpara?

Luljeta (12 vite më parë)
Mimoza (12 vite më parë)
Pershendetje Luljeta dhe me vjen mire qe beba yte prape pin qumesht gjiri me vjen me te vertete shume mire edhe qe te ndihmova. Per kete gje jemi ne nenat ketu ndoshta edhe une do te kerkoje ndonjehere ndihme nga ju dhe shpresoj qe do te me ndihmoni. Te pershendes shume shume shummmmmmmmmmmmmmmmmme.
Luljeta (12 vite më parë)
Mimoza te falenderoj shume per kshillen tende, e provova ujin me krip dhe ka ndikuar shume mire te beba, edhe ka pi ne gji shume mire.. Falemndrit shumee
Mimoza (12 vite më parë)
Nuk eshte puna qe don ta lere gjirin po pasi qe i ka hundet e zena dhe ka kolle me siguri i dhemb fyti dhe nuk mund te thith si perpara. Per tiu liruar hundet mos perdore pika per hunde sepse ketu ne Gjermani mjeku me ka sigjuruar qe jane shume te demshme pikat e hundes per zemren e femijes. Pregadite vet nje ilac prsh. Mire gjysem liter uje dhe nje luge te cajit me krype perzije me ujin dhe lere te vloj. Pasi te vlon qite me naj shpric ose me ndonje send tjeter edhe mundesh mbi 5 here ne dite ti qitesh qato pika. Keshtu te pakten me ka thene mjeku im. E sa per gjirin qe ta lere mos u bo merak se nuk ta lene. Une djalin e ushqej me formula dhe kur i ka hundet e zena dhe kur i dhemb fyti nuk e pin qumeshtin. Pershendetje.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?