Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Rreth strijave në bark

Mund te me thote dikush nga ju se me cfare mduhet ti bej masazhe barkut per te mos me mbetur vija, te cara ne bark? Jam shtatzene per here te pare, ne muajin e gjashte, nuk kam njohuri shume te medha, me ndihmoni ju lutem... ju pershendes.

Olsa (12 vite më parë)
Olsa (12 vite më parë)
Faleminderit shume Moki... dhe ty Eda... une fillova te perdore nje krem, prodhim gjerman Sanosan, pikerisht per to, nuk di sa do me ndihmoje, pajtohem- se varet...por gjithsesi ju flm shumme...ju uroj cdo te mire.
(12 vite më parë)
pershenetje olsa une e kam masazhu barkun gjat shtatzanis dy here ne dit ne mengjes dhe ne mbremje dhe se kam as nje vi ne bark por varet me shum nga lekura.por masazhi i ndimon pak a shum mos mu ba, une e kam perdor ni lloj vaj qe quhet FREI qe esht per qdo lloj lekure.ta ceku se jetoj ne gjermani edhe ne apotek e kam ble se di a ka ne ks apo shqiperi se spo di ku jeton.ok te uroj nje shtatzani te mbar dhe ni bebi te shendetshem
Eda 1 (12 vite më parë)
Tung Olsa, une qe nga muaji i trete kam filluar te masazhohem me VICHY ANTI STRETCH MARKS çdo dite nga 2 here, eshte me i miri ne treg, por tek une ne javen e fundit me eshte qare barku, beso ose jo pjesa e djathte per 2 ore me eshte bere me strija, keshtu qe nuk varet vetem nga kremi dhe masazhimi por edhe nga madhesia e bebes dhe levizjeve te tij, une kam pasur nje bebe 4 kg dhe ka levize jashtezakonisht shume, jam merzit shuume nga ato vija por tani qe e kam bebin çdo dite ja puth ato kembe te vogla te cilat ma kane bere barkun ne ate gjendje por tani e dua trupin tim keshtu siç eshte dhe strijat jane dhurate nga shtatzenia :)
Olsa (12 vite më parë)
Faleminderit shume Ola per keto sugjerime... ishalla... gjithashtu edhe une ty... ciaoo...
Ola (12 vite më parë)
Olsa pershendetje... edhe une jam shtatzene per here te pare tani jam ne muajin e 5... per strijat kam marre nje vaj te quajtur WELEDA... ne farmaci mund te gjesh gjithashtu edhe vaj VICHY... mendoj dhe per sa kam degjuar keto lloj vajrash nuk jane shume efikas, varet nga lekura qe ke e gjitha... une vajin qe kam blere e kam perdorur shume pak... cdo dite pasi bej dush lyej pjeset delikate si: pjesa e gjinjve, barkun, kofshet , vithet dhe pjesen e shpines... edhe ty te keshilloj vajin e ullirit... te pershendes dhe te uroj shtatzeni te mbare dhe ishalla as mua e as ty nuk na behen strijat, ciao ;)

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?