Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Shqetësime rreth lindjes

Prsh nena te dashura, jam Dita jam ne javen e 37, desha te ju pyes jam shume e shqetesume, nuk e di çdo dite vetem qaj, jam e merzitur, a ju ka ndodh edhe juve dikujt keshtu apo vetem mua, nuk e di kam ndjenja shume te keqia se s`do te lind mire gjithçka me sillet ne koke, ju lutem me tregoni pervojat e juaja, me respekt nga Dita.

Ditaa (12 vite më parë)
Pranvera (12 vite më parë)
Dita pershendetje, une mendoje qe jo cdo femen i kalon fazat qe shumica e shtatezanave i perjetojne, Po te foli per veten time, sinqerisht ne fillimet e shtatzanis sime fillova me lecu detaje per shtatzani... pas shtatzanis ...edhe lecojsha gjithqka te mira te kqija...jo bon kjo me hanger jo kjo nuk bon , jo pije qeto jo ato... blla blla... depresioni gjate shtatzanis depresioni pas shtatzanis. por per nje moment e pash veten qe shume jom ka lexoj edhe e nderpreva edhe vendosa mos me leju veten time me psu ndryshime drastike pse jame shtatzane. Kame punu deri ne momentin e fundit 8 ore (prej punes kame shku ne spital per me lind ), kame perballu temperaturat shume te larta, ( ne fund te gushtit kame linde), ushqimin e njejt as ma pak as ma shume, kame ec shume , me nje fjale po du me te thane qe e kame vazhdu aktivitetin e njejt te dites. Per as nje moment nuk kame mendu qysh ka me ndodh lindja ,veq nje gje e disha une jame shtatzane, nuk jame as e para as e fundit qe kame me linde , ne anen tjeter e disha qe skom qareeeeee pa u ul ne ate karriken e dashur qe krejt e mendojm te keqe po boll e mire ish hehehhe....Tash jame ne shtepi qe 3 muaj pooooo besom qe as nje second nuk me ka ardh me mendu diqka ngative ose ma se paku me qajt, po me kalon koha shume shpejt bile bile pak kame fillu me u shqetesu qe po afrohet koha me shku ne pune e me lane engjullin tem. Po shijoj momente shume te mira. Lindja per mua ska qen as e leht as e veshtire, po per gjera te bukura definitivisht ja vlen te sakrifikosh. Te uroje lindje te leht e paqi shendet te mire ju dhe bebi juaj. Kerkoj falje Dita se shume detaje i hina muhabetiti po nje gje duhesh me e pas parasysh: mendimi pozitiv ne koto momente kish rendesi te vecante.
(12 vite më parë)
pershendetje dita.une kam lind qe nje muaj dhe te them te drejten qa smu ka sill ne kok se qdo gje por ne fund thojsha ket e ben qdo grua kshtue qetesojsha veten.edhe jam kan ndjeshme per qdo gje u musha te qaj e shpesh edhe qajsha pa kuptim.po ne fund linda si esht em se miri nje bebi te shendosh normal su e let lindja dallon pej gruas ne kru une smuj me than qe u kan shum fshtir po as e let jo po tana i harron oooo kur ta qesin beben ne gjoks e perk ki me than qysh u tutsha ki me qajt pej gzimi kshtu qe qeteso veten se qdo gje ka me shku qyhs esht ma se miri.te uroj qdo te mir dhe ishalla ki lindje te let e e sjell ni femije te shendosh qaoo
Drita (12 vite më parë)
Pershendetje Dita, mos u shqeteso per keto ndjenja tua sepse besoj qe shumices se nenava ju ka ndhodhur kjo, poashtu dhe mua, edhe mbas lindjes do ta kesh keshtu do qash dhe do mendosh qe je vetem edhe pse te gjithe jane mbas teje, te pakten kjo me ka ndhodhur mua. Mos u shqeteso, gjithcka do shkoj mire edhe ne lindje pa marre parasysh ndjenjat qe i ke para lindjes. Te pershendes shume dhe shpresoj te jeni shendoshe ti dhe bebi qe po vjen ne jete.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?