Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Si ta mësoj bebin të fle në krevat?

Pershendetje nena, e kam djlain 4 muajsh dhe ende me fle ne maxi koz, kam provuar shpeshhere ta ve ne gjume gjate dites ne krevat por nuk fle, ja ve gjirin ne goje dhe erresoj dhomen por prape nuk fle, qan. Kam deshire ta mesoj sepse tani as maxi koz nuk po e ze sepse eshte rritur dhe nuk behet rehat aty, por se di ndryshe si tja bej?

(13 vite më parë)
Lida Syla (13 vite më parë)
Pershendetje Vera Uroj qe djali te rritet me te mira , por sme pelqen mesimi qe ja paske bere nga fillimi qe beba si bebe te flej ne mc, beba qe te jete e rehatshme duhet te flej i lirte ne shtrate por sido qe te jete edhe po te qaj beba mos e vendos ne mc, largoje mc nga aty , luaj me bebin ne shtrate dhe duke luajtur le ta marre gjumi aty dhe besoj qe beba dal ngadal besoj qe beba do mesohet te flej i qete ne shtrate . Me shume respekt Lida
Luis Luis (13 vite më parë)
po un ne krevat te tij e kam msuar vet te flej
Liza (13 vite më parë)
Pershendetje... e nderuar Vera... ai eshte ende i vogel ende s`eshte mesuar... mundesh me ja ndryshu vendin e gjumit nese, kur e qet ne shtrat ja ve nje jastek shume te holle perfundi kokes... edhe tu i dhene gji tu e perkund ngapak jastekun... si ta verejsh se ka fjete atehere e ndal te perkundmen... Por kur ta lekundesh kuptohet shume ngadale aq sa ta ndjen ngapak ritimin e levizjes se kokes. Une kam dy vajza tani jan 6 vjec dhe 4 vjec por me te dyja keshtu kam vepruar dhe s`kam patur kurre problem, me kane fjetur gjithmone ne shtrat... uroj te kesh dhe ti sukses. Gjitha te mirat. GEZUAR festat...
Lorina (13 vite më parë)
Pajtohem me komentin e Lindites... edhe une vajzen time sapo erdha prej spitali e kam mesu ne krevat te flej... e ushqej dhe e zen gjumi vet, ndonjehere e marre edhe ne dore kuptohet dhe e zen gjumi sepse nuk mundet cdo here te jete njejte... vajzen e kam 2 muajsh... te uroj fat!
Luis Luis (13 vite më parë)
vera e ki msuar prej fillimit keq une prej dites se par se kam ardhur prej spitalit e kam len ne shtratin e vet te flej tash ma mir nisja mso ne shtrat le te qan po msohet se ma von hjek me te se u msu te perkun deri sa te flej ma mir le vet jepi te pij mos ja errso dhomen para se me nxan gjumi nshoja muziken per bebet e te msohet vet te uroj sukses se me te vertet esht pergjithsi edhe lodhesh dikur

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?