Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Rreth marrëdhënieve pas lindjes

Pershendetje te gjitha nenave! Jam Syarta, jam nene per here te pare, kam vajzen afer 2 muaj. Kam kryer marredhenie mbas javes se peste pas lindjes, dy here qe kam kryer marredhenie pa mbrojtese, ashtu vet normal dhe pas disa ditesh mu paraqit cikli i cili zgjati normal 6 dite. Mbasi me mbaroi cikli pata marredhenie njihere me kondom njehere pa asgje dhe tash dy dite nuk po ndjehem dicka mire, sikur me vjellet por skam vjell - nuk e di cka eshte ndoshta me lukthin dicka sepse tjeter shenje nuk kam, dhe sot jam mire... jam e brengosur mos flitet per shtatzeni?! Ju lutem te gjitha nenave nese dini gje te me tregoni :( me respekt Syarta nga Amerika.

Syarta (12 vite më parë)
Lida Syla (12 vite më parë)
Pershendetje Syarta . Te uroj per lindjen e vajzes dhe uroj te rritet me shendet dhe te mira. Une si nene e re kisha met propozu qe ta besh nje kontrolle tek gjinekologu dhe aty te jesh me e sigurte qofte edhe per ndonje shtatezani te padeshiruar dhe si do qe te jete besoj qe do jesh me e qete lidhur me kete .

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?