Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Temperatura e lartë e fëmijës

Pershendetje nena. Edhe une jam nene per here te pare, kam nje djale 7 muajsh. Nga nata e mbremshme djali ka temperature 43.1 Prom e patem me burrin ne spital mirepo as qe nuk na kshyren me thane qe sonte eshte nate e festes. Nuk pi kuptoj mjeket e Gjermanise vertet nuk po ndihmojshin asgje as nuk e kontrollun djalin as asgje, gjithe naten ka pas temperature te larte nuk ditsha qka mi bo n4 ore i kom shti hapa Paracetamol mirepo vetem deri ne 38.8 binte dhe me shume jo prap pas gjysem ore e kishte te larte. I kom bo edhe do uje me ufell qajo mdoket i ka ndihmu pak. Ju lutem shume nese keni ndonje tjeter ilac qe vet e beni me tregoni, ju lutem shume Prsh Mimoza Gjermani.

Mimoza1 (12 vite më parë)
Arita (12 vite më parë)
Tung qorapet me qumesht i ndihmojne shume, suksese
Arta2 (12 vite më parë)
Pershendetje edhe vajza ime ka pas temparature 40.1 po kur e dergum ne spital menjehere e kontrolluan edhe une jetoj ne Gjermani, e qudi se se kane kontrollu djalin tond se kesi rasti ndoshta ne Kosove ndodhin se atje jane mjeket mendjemedhenj e menxi punojne veq mi jep ryshfet e ketu ne Gjermani secili se e paguan sigurimin shendetesore normal si ke fest si jo punojne 24 ore edhe e per me ja ul temparaturen pastro me uje te vaket edhe qato paracetamol normal se edhe mjeku qashtu njejte te kish thone sikur se ti qe ja ki jep djalit po temperature kane femijet kur don mi dale ndonje dhemb si vajza ime tash nje vjecare e dhembi i shtate kur i ka dale ka pas temperature shume edhe qorapat mundesh me qumesht me ja bo e me ja vesh, ok ishalla djalit i kalon e cdo te mire.
Luis Luis (12 vite më parë)
spo di qka te them edhe une e kam djalin 7 muajsh para dy jave ka pas temperatur po veq deri ne 39.5 grad une jetoj ne ch ne gjysme te nates ekam dergu djalin ne notfall edhe e kqyren si syt i fill i ra tem deri ne 37.8 une jetoj ne ch kur i lexova fjalet e tua ne fillim mendova se jeton ne ks po kur tha ne deutschland u habita me pas qen si ti kisha ba fill anzeigen bei polizei fmija tu kall prej temp edhe mos me marr parasysh?po tash si eshte djali? spo di qka te them tjeter perpos qirave uj te ftoft ose diqka po e provo se ethet e mundojn ateher..mos ja le dhomen nxet edhe mos e mbulo shum as mos e vesh shum mu ne spital mi kan dhan qirat benu-ron 125 mg qdo 6 or ..

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?