Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-pediatrin

Sa here ta ushqej bebin?

Pershendetje edhe nje jave vajza ime ben 4 muaj e kam me qumsht formul dua te filloj ta ushqej ju lutem me kshilloni me qka te ushqej dhe sa her ne dite duhet me ushqy ne ket moshe

Rona Rama (9 vite më parë)

Dr. Med. Selim Thaqi - pediatër - neonatolog
Pediatri përgjigjet
Dr. Med. Selim Thaqi

Përshëndetje Rona,

Në moshën katër muajshe + duhet të filloni gradualisht me ushqime solide, në sasira shumë të vogla, vetëm një herë në ditë, me ushqime të tilla si pemë dhe cereale (drithëra).

Gjithë të mirat.

/komuniteti