Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-pediatrin

Pucrra te imeta ne duar dhe kembe

Vajza ime osht 2 vjet e 8 muj gati kogja moti ju kan shfaq do puqrra te imta te bardha ne duar dhe kemb nuk i kruhen po vetem i rrin ashtu pa problem dhe nganjehr thot qe ka dhimbje barku po per pak sekonda e permend ku osht problemi te qika prej qka ka ankon

Lordiana ... (8 vite më parë)

Dr. Med. Selim Thaqi - pediatër - neonatolog
Pediatri përgjigjet
Dr. Med. Selim Thaqi

Përshëndetje Lordiana,

Në lidhje me puçrrat gjithsesi duhet të konsultoheni me mjekun dermatolog, një vizitë do ishte shumë e mirëseardhur, në mënyrë që të marrë trajtimin e duhur. Ndërsa në lidhje me dhembjen e barkut mund të kenë shkaktarë të shumtë. Gjithsesi një vizitë te mjeku pediatër.

Gjithë të mirat.

/komuniteti