Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-pediatrin

Rreth alergjise
Pershendetje doktor. E kam djalin dy muaj gjysme. Para nje jave mori vaksinat e radhes,mirepo qe dy dite ne shpine dhe ne bark ka nje skuqje dhe disa puqrra te imta. Deshiroj ta dij a mund te jete kjo nga vaksinat apo duhet te kem kujdes ne gjera te tjera. Ju faleminderit per mirekuptim dhe per pergjigje paraprakisht.
Arta Krasniqi (8 vite më parë)

Dr. Med. Selim Thaqi - pediatër - neonatolog
Pediatri përgjigjet
Dr. Med. Selim Thaqi

Pershendetje,

Mund te jene reaksion nga ndonje preparat i perdorur ose nga i nxehti. Por gjithsesi keto pucrra duhen te shihen nga dermatologu, ne menyre qe te dihet se si te veprohet.

Gjithe te mirat.

emira2011 (7 vite më parë)
kam vajzen tri vjeqare qe nje vite e gjysme ju kan shfaqur psoriaza ju ka shfaq gjithkund desha te ju pyes a ka sherim kjo semundje dhe sa eshte e rrezikshme
eleni dimitri (8 vite më parë)
pershendetje doktor doja tju pyesja .kam djalin nje vjec e gjysem i dolen disa pucra ne kembe dhe disa tek gjuri ne fillim si fluga te tejdukshe dhe diten tjeter i thahen dhe i behen me nje pike te kuqe ne mes i kruhen shume.i thahen ne nje vend dhe te nesermen i shtohen ne krah nga krahu te nesermen i dalin ne qaf

/komuniteti