Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-pediatrin

Djersitja e tepert

Pershendetje dashta me pyt beba ime njersitet shum a esht normale ?

(7 vite më parë)

Dr. Med. Selim Thaqi - pediatër - neonatolog
Pediatri përgjigjet
Dr. Med. Selim Thaqi

Përsheëdetje Egzona,

Djersitja zakonisht është normale te fëmijët por nëse është e tepërt duhet të vlerësohet gjendja. Mund ta diskutoni këtë me pediatrin e fëmijës tuaj gjatë vizitës tuaj të ardhshme. 

Gjithë të mirat.

Era Era (5 vite më parë)
Pershendetje doktorr.kam vjazen 4 vjece dhe ben ulje te temperatures natesi i shkon edhe 35-35.2-35.5 diten e ka 36-36.2 ....eshte femije qe djersin teper por keshtu ka qene qe kur ka lindur nderkohe qe temperaturen ka mujan e fundit qe e ben te ulet...para nje muaj i kam dhe Zyrtec 4 jav vetem ne dark per alergjin...cfare mund te kete doktorr? theksoj se eshte femije normal.

/komuniteti