Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-pediatrin

1 jave me temperature!

Pershendetje,ju lutem me ndihmoni a me jepni nje keshille se po cemndem. Vajza ime eshte 2 vjece.ka 1 muaj qe nuk ehste mire 1 here me fyt 1 here ne hunde ,tani ka nisur dhe kopshtin per here te pare. Por ajo qe po me shqetson e po me ben merak shume eshte se ka nje jave me temperature qe i shkon deri ne 38 ,nuk po e kuptoj arsyen pse spo i kalon kjo gjendje .hundet i kullojne te trasha ka dhe pak gelbaze,i kam bere dhe analizat dalin mire. Vetem analizen e urines nuk ja kam bere ,nuk arrij tja marr urinen ,me tregoni ndonje menyre si tja marr urinen vajzes time. Ju lutem me ndihmoni ?me jepni ndonje mendim ca mund te jete ,mjeku me ka thene viroze po vajzes time spo din ti kaloj

Eden Vokrri (7 vite më parë)

Dr. Niketa Koliçi - pediatre - neonatologe
Pediatri përgjigjet
Dr. Niketa Koliçi

Pershendetje e nderuar,

Shkaqet e temperatures mund te jene te shumte, pra perderisa ka temperature atehere trupi po lufton!

Ju e ceket qe vajza eshte me rrjedhje hunde, ka mundesi qe te jete virale. Por ne kete rast pa egzaminim nuk mund tju jap nje pergjigje prandaj mund tju keshilloj qe te vizitoni pediatrin apo mjekun tuaj familjar.

Uroj ti kaloje vajzes!

Arkela (7 vite më parë)
Veri nje qese goces para se ti ve dosesh pelenen per ti mare urinen
Arkela (7 vite më parë)
Veri nje qese goces para se ti ve dosesh pelenen per ti mare urinen

/komuniteti