Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-pediatrin

Vaksina e tremujorit

Neser djali ka me Marr vakcinen e tremujorit,mirpo ka nje koll ama shum rrall nee dit,as temperatur as ethe ska,a mundet me Marr vakcinen.flm per kohen tuaj

Letta . (6 vite më parë)

Dr. Niketa Koliçi - pediatre - neonatologe
Pediatri përgjigjet
Dr. Niketa Koliçi

Përshëndetje Leta,

Nëse fëmija juaj është i ftohur atëherë nuk është e rekomandueshme që të marrë vaksinën, mund ta shtyeni për ca ditë derisa ti kalojë. Sidoqoftë mirë është që në kontakt me mjekun pediatër në ambulantë të konsultoheni se kur është fëmija i gatshëm për vaksinim pas egzaminimit.

Gjithë të mirat.

/komuniteti